Železniční přejezd mezi Vnorovy a Veselím nad Moravou je v současnosti označeno dopravní značkou Stop a informativní tabulí, která upozorňuje na to, že signalizační zařízení nefunguje.

„Zabezpečovací zařízení přejezdu ve Vnorovech bylo, zcela zničeno a bude se muset nahradit novým. Namontovat se má ve čtvrtek,“ informoval za Správu železničních dopravních cest Jiří Šťastný, který dále doplnil, že se poté musí zařízení poté ještě přezkoušet, jestli funguje tak, jak má. „V řádném provozu má být od pátku,“ řekl Šťastný.

Škoda? Čtvrt milionu korun

Vzhledem k tomu, že šlo o teprve nedávno rekonstruovaný přejezd, celková škoda se zatím podle odhadů vyšplhala ke čtvrt milionu korun.

„Zařízení bylo zánovní, ještě v záruce,“ sdělil Šťastný a dodal, že škodu bude Správa požadovat po tom, kdo nehodu zavinil. „V tomto případě bude hrazena z pojistky (povinného ručení) auta, kterým škoda vznikla,“ uvedl Šťastný.

Případem se zabývá policie, která v úterý nehodu zdokumentovala, a nadále šetří, za jakých okolností k nehodě došlo.

„Už teď mohu potvrdit, že řidič, který nezvládl řízení a do semaforu narazil, byl pod vlivem alkoholu. Policisté mu naměřili 0,9 promile,“ sdělil hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Podle místních se podobná věc nestala poprvé. „Stalo se to tu dvakrát. Už jsme si zvykli, vždycky jen spravíme plot,“ řekl muž, který v blízkosti železničního přejezdu bydlí. „Přejezd je moc úzký,“ zhodnotil.

ZUZANA ČERNÁ
HANA RAISKUBOVÁ