Událost se odehrála 27. listopadu. Policie ho zveřejnila ve čtvrtek.

Hlídka dopravních policistů zastavila Škodu Felicii, v níž seděli dva muži ve věku jednatřicet a třiadvacet let. Díky testu zjistili, že řidič byl v ten moment pod vlivem drog. Výsledek ukázal amfetamin. Hlídka proto prohlédla i auto. Když otevřela kufr, vysypaly se desítky prázdných krabiček od léků, které se používají k výrobě pervitinu.

„Spolu s těmito léčivy bylo dále ve vozidle zajištěno několik psaníček s drogou, sáčky s marihuanou a další přípravky k přípravě a užívání drogy,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Dvojici mužů si převzali kriminalisté, kterým viníci přiznali, že užívají návykové látky a léky koupili ve Skalici na Slovensku. Jednapadesát krabiček koupených za dvě stě euro převáželi k výrobě drog.

„Z uvedeného množství lze vyrobit až pětatřicet gramů pervitinu. Jeden gram se v současnosti prodává až za dva tisíce korun,“ pokračoval mluvčí.

Tandem z Felicie má momentálně na krku trestný čin nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů.

„Nedovoleně opatřili a přechovávali léčiva určené k výrobě drog a protizákonně je přes bývalý hraniční přechod v Sudoměřicích převezli do České republiky,“ dodal Zámečník.

Mužům hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.