Se ženou navázal přátelství a postupně získal její důvěru. Později ženu kontaktoval jiný muž s tím, že zastupuje zmíněného vojáka při převozu balíku z mírové mise. „A požádal ji o zaslání poplatku patnáct set euro. Mělo se jednat o balík, který obsahuje značnou finanční hotovost v amerických dolarech,“ informoval o případu policejní mluvčí Petr Zámečník.

O několik dní později přišla další prosba o zaslání platby na 750 euro údajně na nezbytné poplatky související s přepravou zásilky. „Důvěřivá žena v obou případech peníze na zahraniční účty poslala a od té doby se její virtuální přítel neozývá a nekomunikuje. Vše proto oznámila na policii,“ dodal mluvčí.

Koně v Žilině.
Úřady rozhodly, že koně musí jinam. Chovatelka byla rychlejší, odvezla je sama!

Podle něj se v regionu nejedná zdaleka o první ani poslední případ, kdy někdo tímto způsobem naletí podvodníkům, kteří vystupují jako zahraniční vojáci, lékaři a pracovníci různých misí.

„Důrazně varujeme, aby lidé neposílali peníze naprosto cizím lidem, kdy nemají záruku, že jim prostředky vrátí. Přijdou nejen o své úspory ale i vysněného partnera,“ uzavřel Zámečník.