Přitom románek na dálku začal poměrně nevinně. „Na začátku léta začalo pro pětatřicetiletou ženu z Kyjovska líbivé období. Na sociální síti se seznámila s vojákem americké armády sloužícím na misi v Iráku. Zprvu nezávazná elektronická komunikace dostala brzy jiný rozměr a ještě rychleji citový náboj,“ přiblížil citové vzplanutí jihomoravský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Nový primář gynekologicko-porodnického oddělení v Kyjově Pavel Kostka.
Porodnici v Kyjově vede nový primář. Chce lepší spolupráci s ambulantními lékaři

Právě na policii totiž skončila tato nezvyklá milostná zápletka, která se ukázala nejen jako poměrně finančně nákladná. „Nebylo tedy divu, že oba brzy zatoužili po osobním setkání. K jeho uskutečnění bylo nutné postupně uhradit řadu mnohdy absurdních a nelogických poplatků. Žena zaplatila za uvolnění ze služby, dopravu na letiště, výkupné ze zajetí, zatčení na letišti či pokutu za nalezený kokain v zavazadle,“ přiblížil zvyšující se náklady mluvčí policie.

Upozornil na to, že údajný americký voják u všech poplatků sliboval jejich vrácení po odblokování účtu. Když žena začala mít podezření, že ji někdo podvádí, na další finanční požadavek nereagovala. „Domnělý voják přestal komunikovat. Žena rychle pochopila, že byla opravdu podvedena,“ doplnil ve středu Malášek s tím, že žena tak během čtyř měsíců přišla nejméně o čtvrt milionu korun.