Na šestačtyřicetiletou ženu z Hodonína však spadla klec, v úterý putovala do vazby. „Od začátku letošního roku jsme ji za krádeže řešili hned čtyřikrát. Protože za majetkovou trestnou činnost byla již v minulosti odsouzena, dopustila se tak pokaždé trestného činu, a to i přesto, že způsobená škoda nikdy nepřesáhla částku pět tisíc korun,“ upozornila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Připomněla, že žena z Hodonína si od uherskohradišťských policistů vyslechla podezření z krádeže ve zkráceném přípravném řízení letos v únoru i srpnu. „Do třetice jsme ji obvinili v září. Této krádeže se dopustila už v dubnu, tedy v době nouzového stavu,“ přiblížila mluvčí policie.

Jako na poslední čin hodonínské ženy pak upozornila na ten z minulé soboty, což bylo znovu za vyhlášeného nouzového stavu. „Hodnota odcizených kosmetických výrobků nepřesáhla částku tisíc korun,“ podotkla Kyšnerová.

Obvinění z této krádeže padlo v neděli. „Kriminalisté zároveň předložili žádost o podání návrhu na vzetí do vazby na okresní státní zastupitelství. Dnes na ni soudce uvalil vazbu,“ dodala v úterý policejní mluvčí s tím, že ženě hrozí až osmileté vězení. (pt)