Zajímal se hlavně o barevné kovy, které pak prodával do výkupny a za získané peníze si pořizoval alkohol, oblečení a část peněz také použil pro jeho přítelkyni. „Policejní komisař proti tomuto muži zahájil trestní stíhání a obvinil jej z trestného činu krádeže. Za vinu mu klade vloupání do pěti objektů v Mutěnicích a Dubňanech. Za zlodějskými výlety se vypravoval na dvory rodinných domů nebo do areálů firem,“ osvětlil činnost mladého chmatáka hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Odtud si pak odnášel především elektrokabely, měděné okapy nebo různé výrobky z barevných kovů. „Nepohrdl však ani jinými věcmi, které mu přišly pod ruku. Ukradl například dámské jízdní kolo nebo láhve s alkoholem,“ upozornil mluvčí policie.

Podle něj právě posledně zmíněné flašky s alkoholem přivedly policisty na stopu. „Vybavili si, že před nějakou dobou kontrolovali tohoto muže, který v autě vezl zmiňované láhve. Poté následovala práce se sbíráním důkazů, které by svědčily proti konkrétní osobě. Mezi to patří například i prověřování ve výkupnách kovů, kam ukradené věci vozil,“ přiblížil mravenčí práci dubňanských policistů Zámečník.

Jejich úsilí završilo zadržení a obvinění mladého zloděje. „Proto, že má již za sebou řadu trestných činů majetkového charakteru, rozhodli se policisté podat návrh na jeho vzetí do vazby. Jejich návrhu soudce vyhověl a tak bude pachatel trávit čekání na soudní přelíčení ve vazební věznici,“ dodal mluvčí republikové policie.