Jeden z mužů postával uvnitř prodejny poblíž vstupních dveří, zatímco druhý požádal prodavačku o ukázání zlatých řetízků. „Když mu plato se zlatými řetízky na prodejním pultu ukazovala, pokusil se jí ho z rukou vytrhnout. To se mu však nepodařilo a oba pachatelé z prodejny hned utekli,“ informoval policejní mluvčí Petr Zámečník.

Podle něj z místa s největší pravděpodobností odjeli osobním autem stříbrné barvy, které měli zaparkované před vedlejší prodejnou. Pokud by se jim krádež podařila, vznikla by majitelům prodejny škoda kolem dvou set tisíc korun. I za pokus krádeže hrozí mužům trestní stíhání a ve finální fázi až pětiletý trest.

„Jelikož se jedná v krátké době již o druhou krádež ve zlatnictví v Hodoníně na Národní třídě, žádáme o spolupráci i veřejnost,“ uvedl Zámečník s tím, že jde se o dva muže ve věku dvacet až pětadvacet let. První z nich byl vysoký asi sto osmdesát centimetrů, štíhlé postavy, oblečený do černé mikiny s kapucí na hlavě a modrých riflí.

Druhý byl vysoký asi sto sedmdesát centimetrů, plnoštíhlé postavy a oblečený do oranžové bundy a modrých riflí. „Každý, kdo v pátek 17. září v 9.25 zahlédl tyto dva muže vstupovat či vybíhat ze zlatnictví a nasedat do stříbrného auta poblíž křižovatky s Rodinovou ulicí se může policistům přihlásit. Jakékoliv informace o této události přijmeme na lince 158 nebo na nejbližší služebně Policie ČR,“ dodal Zámečník.

V Hodoníně je to další případ pokusu o vyloupení zlatnictví. Ten poslední se stal ani ne před třemi týdny, kdy se také dva muži podíleli na krádeži tří plat s desítkami zlatých řetízků. Majitelka prodejny tehdy přišla o zboží v hodnotě stovek tisíc korun.