Při prověřování jejich minulosti policisté zjistili, že oba mají za sebou řadu deliktů a nedávno jim vypršel trest. Ten si nejspíše zopakují. Za své činy jim hrozí až tři roky vězení.

Policisté je obvinili hned z několika trestných činů, kterých se dopouštěli buď jednotlivě, nebo společně na území okresu. „Patří mezi ně například krádež v penzionu v Lužicích, kde z jednoho z pokojů ukradli peníze, úhlovou brusku a mobilní telefon, které pak prodali v zastavárně,“ uvedl Zámečník.

Dále se vloupali do fotbalových kabin v Uhřicích, kde ukradli kompresor, masážní a regenerační přípravky, sportovní vybavení a další věci. Celkově napáchali škodu za dvacet tisíc korun.

Policisté zasahovali i v dalším případě. Učinili přítž domácímu násilí. Ze společného obydlí vykázali muže, který měl dlouhodobě psychicky i fyzicky týrat svoji partnerku a jejich nezletilé děti.

Podle šetření policie rodinu napadal zejména v silně podnapilém stavu. „Svoji partnerku vulgárně urážel a opakovaně fyzicky napadal. K bití se nebál použít i pěsti,“ informoval policejní mluvčí Petr Zámečník.

Žena si z jeho útoků odnášela podlitiny a krvavá zranění, která nikdy nenahlásila. „Obdobně hrubě se choval i ke svým dětem, které často slyšely nadávky a ponižování a byly svědky ubližování jejich matce,“ dodal Zámečník.

Policisté muže vykázali na dobu deseti dnů a zahájili proti němu trestné řízení pro podezření trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí. Muži hrozí až osm let vězení.