„Po rozbití bočního okna pachatel sebral brašnu, ve které se kromě notebooku nacházel ještě mobilní telefon, ale také finanční hotovost. A samozřejmě nepohrdl ani dámskou kabelkou spolu s osobními doklady, platební kartou a peněženkou. Po celkovém součtu tahle žena škodu vyčíslila na vcelku vysokou částku," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Podobné oznámení přišlo v uplynulých dnech i z Čejkovic. I tam došlo k vloupání u školky. „Po rozbití bočního okna odcizil zloděj majitelce auta odloženou kabelku, ve které se nacházel mobilní telefon, peněženka s doklady, finanční hotovost a platební karta," upřesnil policejní mluvčí, podle nějž žena škodu vyčíslila na pět tisíc korun.

Už v minulém týdnu přitom Hodonínský deník informoval o případu v Mutěnicích, kde okradená žena přišla u mateřské školy o svoji kabelku, osobní doklady a peněženku.

I proto policisté opět apelují na lidi, aby se nespokojili s pocitem, že jejich vozidlo je nedobytná pevnost. „Zloději se pohybují všude a k získání vašich věcí jim stačí pár sekund. Nedávejte jim k tomu zbytečně příležitost," varoval mluvčí.