Kauza se točí kolem peněz z pronájmu nafukovací haly v hodonínských Rybářích. Ty měly v hotovosti putovat na černý fond vytvořený prý na Vinklárkův popud. Důvodem existence souběžné pokladny mělo být vyhnutí se placení daní. Přírůstky černého fondu zapisovala účetní sokolů Jana Čadová do červeného sešitu. Nezdaněná suma dosáhla asi 380 tisíc korun. Stát měl tak na daních přijít o čtyřiašedesát tisíc korun.

Peníze měly fyzicky ležet v trezoru ve Vinklárkově kanceláři. „Občas se peníze na něco použily, třeba na nákup koláčků na valnou hromadu," přiblížila u soudu Čadová, která byla povolaná jako svědek. Jak Čadová později zjistila, sto sedmdesát tisíc v trezoru chybělo.

Peníze z trezoru šly mimo jiné i na pořízení závory u parkoviště sokolů. Ta měla stát patnáct tisíc korun, Čadová ale podle svých zápisků vydala Vinklárkovi dvacet tisíc. Částky však nelze nijak ověřit.

Soud původně proti Vinklárkovi i Čadové vydal trestní příkaz. Vinklárek ale podal odpor, proto v pátek soud přistoupil k hlavnímu líčení. „Obviněnému Vinklárkovi hrozí v případě uznání viny trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta," sdělila mluvčí hodonínského soudu Petra Čevelová.

Čadová podle posledních informací odpor nepodala. Soud jí vyměřil trest šestiměsíčního odnětí svobody s podmínkou na rok. Sokolu, kde je stále zaměstnaná jako účetní, také splácí část chybějících peněz. Hlavní líčení s Vinklárkem bylo po téměř třech a půl hodinách odročeno na 14. října.