„Dubňanští policisté vypátrali a dodali do věznice devětapadesátiletou ženu, která byla odsouzená, ale na výzvu soudu se do výkonu trestu bez vážných důvodů nedostavila,“ informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Do vězení ji loni soud poslal za zpronevěru. „Té se měla dopustit tím, že v letech 2009 a 2010 jako finanční referentka připravila zaměstnavatele o dva miliony tři sta tisíc korun,“ upozornil mluvčí.

Referentka totiž nezákonně využívala svého dispozičního práva k bankovním a běžným účtům zaměstnavatele. „Prostřednictvím elektronického bankovnictví neoprávněné převáděla peníze i na své bankovní účty,“ podotkl Zámečník.

V brněnském vězení se měla odsouzená hlásit loni v listopadu. „Tam se v daný termín ani později nedostavila, i když osobně převzala výzvu soudu, aby nejpozději do deseti dnů nastoupila trest odnětí svobody v trvání dvou let,“ sdělil mluvčí policie.

Když se do věznice nedorazila ani v dalších dnech, bylo po ní vyhlášené celostátní pátrání. V pondělí devátého ledna ji vypátrali dubňanští policisté a ještě ten den putovala do vězení. „Tím, že bez řádných důvodů mařila rozhodnutí soudu, se dopustila dalšího porušení zákona. Dubňanští policisté ji tak ještě navíc obvinili z maření výkonu úředního rozhodnutí,“ dodal Zámečník s tím, že ženě tak hrozí na víc ještě další tři roky vězení.