O čem byla řeč v debatě Deníku s Andrejem Babišem: 
* o vládním konsolidačním balíčku
* o kabinetu premiéra Petra Fialy
* o omluvě Miroslavu Kalouskovi
* o nové totalitě na Ústavním soudu
* o nezávislosti českých médií 

Když se hovořilo o úsporných opatřeních před dvěma týdny, sněmovna zažila ostré výměny názorů včetně urážek.

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) řekl, že není žádná nová totalita, pokud média informují pravdivě o někom, kdo „lže, krade, podvádí a dělá špinavou práci“, čímž měl na mysli aktivity Andreje Babiše. Ten na to reagoval osobním výpadem: „A tahle nula, co tam sedí na konci. Kdo ho zvolil? Proč tu vystupuje tenhle zbytečný ministr? Nač tam je tenhle parazit?“

Poslanec a šéf hnutí ANO Andrej Babiš
Vláda hoduje a šetří na lidech. Dělal bych to opačně, řekl Babiš

Emoční výbuch předsedy hnutí ANO ovšem nespadl z nebe. Babiš je přesvědčen, že evropskou politiku má provozovat premiér, nikoli ministr bez portfeje. Navíc ji podle něj Petr Fiala dělá špatně. Nelíbí se mu česká pozice k migračnímu paktu, Green Dealu, unijní zemědělské linii. Netají se tím, že je mu blízký obsah i styl vládnutí, který předvádí maďarský premiér.

„Pan Babiš je politicky i mentálně hodně závislý na Viktoru Orbánovi a vlastně i v Evropě realizoval jeho politiku, zřejmě v tom pokračuje a nedovede si představit nic jiného,“ řekl v debatě Deníku premiér Fiala k Babišově prognóze, že Volkswagen nakonec gigafactory nepostaví u Plzně, ale v Maďarsku.