VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hodonínsko

dnes 08:01

Studenti se vracejí do charitního centra jako dobrovolníci. Je jich ale málo

Hodonín – Slib mlčenlivosti, placení za praxi a kontakt s drogově závislými. To vše čeká letošní studenty v Kontaktním centru Oblastní charity Hodonín. Ti sem přicházejí nejčastěji z Břeclavi, Hodonína a Kyjova. Zároveň se někteří do centra vracejí jako dobrovolníci.

dnes 05:09

Nebezpečné komáry přiváží na jižní Moravu kamiony. Dosud nezabili

Jižní Morava /ANKETA/– Malý, ale o to nebezpečnější. Druh asijského komára se znovu objevil na jižní Moravě, a to u parkovišť na Břeclavsku. Komár tygrovaný přenáší horečku dengue nebo žlutou zimnici. Tyto nemoci se v kraji ale zatím neprokázaly.

dnes 04:32

Chceme nové přístaviště na Baťově kanále, volají lidé ze Strážnice i turisté

Strážnice /VIZUALIZACE/– Na historické památky či největší folklorní festival v České republice láká Strážnice tisíce návštěvníků. Turisté i místní ale dlouhodobě volají po důstojnějším přístavišti na Baťově kanále. Z velkých plánů ale pro letošní sezonu zbylo jen otevření nových záchodů a sprch.

včera 12:23

Za 30 milionů zasíťují stavební pozemky. Ve Ždánicích vyroste 37 rodinných domů

Ždánice – Téměř třicet milionů korun mají stát inženýrské sítě a cesty k rodinným domů v lokalitě Pod hvězdárnou ve Ždánicích. Tamní radnice totiž vybrala firmu, která potřebné stavební práce udělá.

včera 09:43

Demolice uzavře myší díru. Startují opravy druhé poloviny veselského nádraží

Veselí nad Moravou – Rekonstrukce veselského vlakového nádraží vstoupí do druhé poloviny. První dvě etapy jsou hotové, takže jsou obnovené ostrovní nástupiště číslo 2 a 3. Druhá půle oprav začala v pondělí.

17.6.2018

Horňácké kosení udržuje tradici. Záleží na kvalitě, ne na rychlosti, říká kosec

Malá Vrbka /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Stébla vysoké trávy a stonky urostlých květin padají v téměř strojovém rytmu k zemi. Přes osm desítek krojovaných kosců se v sobotu ráno sešlo na louce nad Malou Vrbkou na Hodonínsku. Již podevatenácté se tam konalo tradiční Horňácké kosení.

17.6.2018

Pozor na přípravu jídel v teplém počasí. Přibývá nemocných s infekčním průjmem

Jižní Morava – Stovka lidí s infekčním průjmem plní týdně ordinace krajských praktiků. Na nárůst nemoci v pátek upozornili hygienici.

16.6.2018

Zimovčák jezdí pro nemocné děti. Řidiči si asi občas myslí, že jsem blázen, říká

Jižní Morava - Tisíc dvě stě patnáct kilometrů a jedenáct dní v sedle vysokého kola má za sebou rodák z Veselí nad Moravou, několikanásobný mistr světa i republiky v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák. Nedávno šťastně dojel do cíle charitativní akce Na kole dětem.

16.6.2018

Do you speak English? Maturanti propadli v angličtině, neumějí porozumět textu

Jižní Morava – Učení se nazpaměť, špatný učitel nebo nedostatek praxe v mluvení. Takové důvody podle odborníků v kraji zapříčinily zhoršení maturantů v angličtině. Podle České školní inspekce žákům nejde čtení.

15.6.2018

V Hodoníně brojí proti psím výkalům. Venčení ve vnitroblocích by lidé zakázali

Hodonín – Dlouhotrvající problém se v Hodoníně postupně zmenšuje. Strážníci i někteří pejskaři se shodují na tom, že se zvyšuje procento majitelů psů, kteří po svých čtyřnohých miláčcích uklízejí exkrementy. Přesto na posledním setkání obyvatel s vedením města přišli i ti s jasným požadavkem. „Žádáme, aby ve vnitroblocích mohly být umístěny cedule, které by upozorňovaly na zákaz venčení psů,“ navrhli účastníci debaty. Upozorňovali totiž na to, že řada vlastníků psů po svých osrstěných svěřencích neuklízí.

15.6.2018

Návštěvníci si pohladí třímetrovou krajtu Boženku, kajman Bohoušek dětem zamává

Mikulov - Jako dítě měl rád křečky a andulky. Před třiceti lety se vydal za známým, který choval hady. Zaujal ho tehdy způsob života těchto plazů. Deset let byli hadi jeho koníčkem, pak se rozhodl, že by se jejich chovem chtěl živit. Dnes je Karel Zavadil z Veselí nad Moravou uznávaným chovatelem a odborníkem na terarijní faunu. Svá zvířata právě vystavuje v mikulovské chovatelské hale u amfiteátru.

15.6.2018

Koupaliště ve Veselí otevírá v pátek. Návštěvníky potěší i nový příjezdový most

Veselí nad Moravou – Brány koupaliště ve Veselí nad Moravou se mají oficiálně otevřít v pátek. „Návštěvníky, především dopravující se auty a na kole, potěší nová hřiště i příjezdový most. Jeho rekonstrukce má být hotová pětadvacátého června,“ informoval mluvčí veselské radnice Jakub Zbořil.

14.6.2018

Chátrající chtějí nahradit novými. Veselí přispěje na demolici starých domů

Veselí nad Moravou – Lidem ve Veselí nad Moravou začne radnice vyplácet příspěvek na demolici domu. Podmínka je výstavba nového.

14.6.2018

Kraj si půjčí 700 milionů na silnice i záchranku. Úvěr má splatit do 21 let

Jižní Morava – Jihomoravští krajští politici jedou příští pondělí do Lucemburku vyjednat podmínky, za kterých si region půjčí sedm set milionů korun. Peníze využije třeba ve zdravotnictví nebo na opravy silnic.

13.6.2018

Hodonínské komunisty povede okresní předsedkyně Ingrová

Hodonín – Nejsilnější klub v hodonínském zastupitelstvu, tedy KSČM, v úterý představil čelo kandidátky. Tomu bude vévodit předsedkyně okresního výboru Lenka Ingrová. Dvojkou bude bývalý poslanec a právník Jan Navrátil. „Je možné, že se ještě na kandidátce provedou drobné změny,“ sdělil mluvčí městského výboru Rostislav Blata, který bude mít na listině číslo tři.

12.6.2018

Dělníci chystají opravy mostu v Brněnské ulici. Řidiči projedou jen po polovině

Hodonín – Už za necelý týden se dělníci pustí do přípravných prací před opravou mostu v Brněnské ulici v Hodoníně. Vede po něm krajská čtyřproudová silnice na Brno a překlenuje státní silnici spojující Olomouc s Břeclaví.

12.6.2018

Sídliště ve Veselí nad Moravou dostanou dvě nové cyklostezky

Veselí nad Moravou – Hned dvě cyklostezky se začínají stavět ve Veselí nad Moravou. První povede přes sídliště Chaloupky do Palackého ulice. „Navržená stezka zvýší bezpečnost cyklistů a chodců, kteří v současnosti jezdí a procházejí po hlavních silnicích – I/55 a I/54,“ přiblížil mluvčí radnice Jakub Zbořil.

12.6.2018

Meruňky zrají o týdny dřív. Půjde pěstovat i subtropické ovoce, říká odborník

Jižní Morava - Teplé klima a méně vláhy mají za důsledek dřívější dozrávání ovoce i obilí na jihu Moravy. Ovocnáři už sklízí meruňky.

11.6.2018

Hokejový obránce Kempný chce přivézt slavný Stanley Cup do rodného Hodonína

Brno – Oslavy ještě neskončily, přesto má jasno. Bývalý obránce Komety Michal Kempný, který minulý týden v NHL pomohl Washingtonu k zisku Stanley Cupu, chce nejcennější klubovou trofej přivézt také do Brna.

11.6.2018

Hodonínsko má devátou nejvyšší nezaměstnanost v České republice

Hodonínsko – Další téměř čtyři sta lidí zmizelo za květen z evidence úřadu práce na Hodonínsku. K poslednímu květnovému dni hledalo práci na Hodonínsku 5215 nezaměstnaných. Podíl lidé bez práce tak klesl na 4,7 procenta, což je deváté nejvyšší číslo v České republice a po Znojemsku druhé v Jihomoravském kraji.

11.6.2018

Změny v hodonínských školách: každá škola bude mít svého psychologa

Hodonín – Městští radní se rozhodli rozšířit výuku angličtiny s rodilým mluvčím do dalšího ročníku základních školách v Hodoníně. Navíc posvětili návrh zvýšit úvazky psychologům tak, aby byl v každé škole jeden.

10.6.2018

Guláše vařila celá Tvarožná Lhota. Gurmáni mohli ochutnat i rybí

Tvarožná Lhota /FOTOGALERIE, VIDEO/- Rybí, zvěřinový i tradičnější vepřový. Při akci Tvarožná vaří čekalo na gurmány čtrnáct vzorků gulášů. 

9.6.2018

Přes dva a půl tisíce lidí zatím odložilo splátku poplatku za odpad

Hodonín – Zhruba dva tisíce sedm set lidí neuhradilo v Hodoníně první splátku poplatku za odpad do konce května. Informoval o tom tento týden mluvčí hodonínské radnice Ivo Cencinger.

9.6.2018

Letní kina plní hlavně zamilované páry. Nejvíc táhnou české filmy

Jižní Morava – Už od posledního dubnového dne promítá jedno z nejznámějších letních kin na Znojemsku, v Miroslavi. V květnu nabídlo v pátky a soboty pět filmů. „Lidé chodí podle počasí a promítaného filmu. Průměrně přichází zhruba padesát diváků na dobrý film. Hodně táhnou české filmy,“ uvedl za provozovatele kina Michal Klejdus.

8.6.2018

Protivládní demonstrace v Hodoníně: K proslovu se dostal i estébák, tvrdí muž

Hodonín – Požadavkem úterní protivládní demonstrace Jednou provždy bylo i čisté lustrační osvědčení premiéra. V Hodoníně se ale k proslovu na ní dostal i muž, který jej podle jednoho ze zakladatelů místního Občanského fóra Františka Ondruše nedokázal doložit.

8.6.2018

V Kunštátě předvedou stará řemesla, v Kyjově otevřou sklepy

Kunštát /TIPY NA VÍKEND/ – Ruční výroba papíru, kamnářství či sklářství. To je jen zlomek starých řemesel, která letos představí pořadatelé Svátků řemesel a krásy ušlechtilých koní v Kunštátu na Blanensku. Dvoudenní setkání začíná už v sobotu.

8.6.2018

Dva měsíce tréninku. A pokořili další rekord. Jedním tahem namalovali obří domky

Hovorany - Dva měsíce poctivého pilování a mohlo se jet naostro. David Ivičič a Roman Otáhal ze spolku Gynes z Hovoran na Hodonínsku vymysleli, zorganizovali a pokořili už druhý rekord s názvem Pohádka o domečku jedním tahem.

8.6.2018

Unikátní karty táhnou ke hře. Do Evropy

Hodonín – Do konce tohoto týden mohou návštěvníci Masarykova muzea v Hodoníně ve výstavních sálech na Národní třídě obdivovat výstavu Babičko, dědečku, pojďte si hrát aneb karetní a jiné hry ku hraní i ke vzdělání.

7.6.2018

Cyklověže dorůstají, sloužit budou už o prázdninách. Uschovají přes stovku kol

Břeclav, Hodonín - Cyklistům bude už brzy sloužit nová cyklověž, která v těchto dnech vyrůstá u vlakového nádraží v Břeclavi. Stavbu čekají poslední dokončovací práce. „Cyklověž už je v podstatě hotová, zbývá nám jen připojit se k elektřině,“ doplnil vedoucí odboru rozvoje a správy města Milan Uher.

7.6.2018

Nejen do června. Noční vlaky mezi Brnem a Hodonínem budou jezdit až do prosince

Hodonínsko – České dráhy ve středu informovaly o změnách v jízdních řádech, ke kterým dojde od neděle desátého června. Nově budou vlaky mezi Hodonínem a Brnem jezdit až do prosince.

7.6.2018

Platby za odpad: tisíce hříšníků dluží miliony, riskují zvýšení částky i exekuci

Jižní Morava – Jedenatřicátý květen byl v řadě měst na jižní Moravě poslední termín pro zaplacení několika stokorun za roční odvoz odpadků. Kdo to nestihl, tomu mohou úředníci vyměřit pokutu. A pokud nehodlá platit dál, hrozí mu i exekuce.

7.6.2018

Facebook Znojma sleduje přes 24 tisíc fanoušků. Hodonín má necelé čtyři stovky

Znojmo /ANKETA/ - Nejlépe z měst v České republice umí využívat sociální síť facebook Znojmo. To je závěr odborníků, kteří měsíce zkoumali, jak se sítí zástupci města a obcí pracují. 

6.6.2018

Hovoranští si postavili novou kapličku u vinných sklepů

Hovorany - Nová kaplička svatého Urbana vyrostla v hovoranské vinařské části Břehy Podkova. „S nápadem přišli hovoranští vinaři a obec je v tom podpořila,“ uvedl místostarosta obce František Kučera.

6.6.2018

Ministři hlásí návrat tvaroháčku i šunky do škol. Pamlskovou vyhlášku zmírní

Jižní Morava – Posledních osmnáct dnů musejí žáci ve školách vydržet s omezeným sortimentem v bufetech a automatech. Ministerstva školství a zdravotnictví totiž chtějí po dvou letech zmírnit takzvanou pamlskovou vyhlášku.

6.6.2018

Malé obce v kraji zoufale shánějí lékaře. Odborníci však na venkov nechtějí

Jižní Morava /ANKETA/– Pozastavujeme provoz zubní ordinace, minimálně na půl roku. Taková slova si v březnu vyslechli lidé v Dolních Kounicích na Brněnsku. Obci se zubaře zatím najít nepodařilo. „Absolventů je dost, ale do menších měst se jim nechce. Místní tak musí jezdit do Brna,“ řekla starostka Radka Formánková. Zubaře či praktiky shánějí i další obce v kraji.

6.6.2018

Hurá k vodě: v pátek se lidem otevře kyjovské koupaliště i bohuslavický biotop

Kyjov – Dříve než se ještě koncem května předpokládalo se otevře všem zájemců letní koupaliště v Kyjově i biotop v místní části Bohuslavice. „Stihli jsme vše připravit, takže v pátek zahájíme provoz. Vstupné zůstává stejné jako v minulých letech,“ informoval v úterý vedoucí střediska Vladimír Šimeček.

5.6.2018

Předvolební koalici Pozitivně pro Hodonín rozšířila TOP 09. Lídrem bude Ambrozek

Hodonín – TOP 09 nebude kandidovat v říjnových komunálních volbách v Hodoníně samostatně. Naopak se připojí k předvolební koalici lidovců a konzervativců – Pozitivně pro Hodonín.

4.6.2018

O bývalou hasičskou stanici ve Znojmě usiluje město

Znojmo – Stanici znojemských profesionálních hasičů, kteří se nedávno přestěhovali do nové budovy, zamýšlí převzít znojemská radnice.

4.6.2018

Cyklisté se projedou lesy. Vedle frekventovaných silnic

Hodonínsko – Cyklistům se blíží den, kdy vyjedou na dvě nové cyklostezsky lesy Dúbravy na Hodonínsku. Pro jednu už dřevorubci uvolňují cestu. „Prosvětlili to tam. Doufám, že do konce roku bude hotovo, abych mohl na kole vyrazit do Hodonína po novém asfaltovém povrchu,“ svěřil se Jiří Kotásek z Ratíškovic.

3.6.2018

Z běhání se stala vášeň davů, trend rozjel byznys s výbavou

Hodonínsko – Zavázat tkaničky, trochu se protáhnout… A tím příprava téměř končí. Pak už stačí jen se rozběhnout. Hodonínsko pohltil fenomén běhání, jehož obliba stále stoupá. Trend je podle ohlasů zřejmý především mezi mladými lidmi, v ulicích měst či na cestách mezi obcemi lze ale spatřit i starší. „Těžko je spočítat, ale že je jich stále více, je jasné,“ potvrdil bývalý sportovní redaktor týdeníku Slovácko Libor Kopl.

3.6.2018

Tvrdonice hostily folklorní soubory. Už po pětašedesáté

Tvrdonice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Podluží v písni a tanci za svou pětašedesátiletou tradici prošlo řadou změn. Program se však postupně ustálil a nyní patří pátek dechovým hudbám, sobotu pak ovládají folklorní dětské soubory a soutěž ve zpěvu a tanci o titul Stárek Podluží. Ten si domů nakonec odvezl Tomáš Neugebauer z Lužic na Hodonínsku.

3.6.2018

Hodonínsko plné technických památek. Turisty nasměrují do dolů a k vrtům

Jižní Morava – Funkční vrtná čerpadla těžící ropu, vstupy do starých uhelných štol, profily lignitových slojí a další expozice zabývající se technickými památkami. Za těmito cíli turisty odkazuje nové informační centrum v Hodoníně.

2.6.2018

Druhá šance pro opozdilce. Za svoz odpadu zaplatí celou částku najednou

Hodonín – Poslední květnový den byl v Hodoníně závěrečnou příležitosti pro zaplacení poplatků za svoz odpadu či vlastnictví psa.

1.6.2018

Do Pasohlávek zamíří i auta z dob Elvise. Moravany lákají na koláčkové zpívání

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND, ANKETA/– Cadillacy, mustangy nebo corvetty. Příznivci a majitelé aut těchto i jiných amerických značek se sejdou na jednom z největších srazů amerických aut ve střední Evropě. Koná se od pátku v autokempu Merkur v Pasohlávkách na pomezí Brněnska a Břeclavska.

1.6.2018

Ve stínu švestek a jabloní: ulice na Hodonínsku plní stovky ovocných stromů

Hodonínsko – Nové ovocné stromy rostou v posledních letech v ulicích obcí hodonínského okresu jako houby po dešti. Jen v Ratíškovicích jich díky projektu My zasadíme, vy sklidíte, mají lidé před domy už stovky. „Tato myšlenka se u nás ujala a pokračuje už třetí etapou. Spousta sousedů díky tomu ovocné stromy má a stará se o ně. Mě v tom před domem omezují inženýrské sítě,“ řekl Václav Koplík z Ratíškovic.

31.5.2018

TrutnOFF ve Veselí nad Moravou? Tamní kulturní komise je proti

Veselí nad Moravou – Zatímco se u letošního ročníku multižánrového festivalu TrutnOFF dlouho dopředu spekulovalo o Strážnici jako místě konání, organizátoři akce už oslovují představitele samospráv pro rok 2019.

31.5.2018

Hodonín přijal netradiční dědictví. Půl domu za půldruhého milionu korun

Hodonín – Všichni zúčastnění zastupitelé na svém posledním zasedání hlasovali pro přijetí dědictví po Mileně Žůrkové. Ta odkázala Hodonínu druhou polovinu domu, tou první si na své oblíbené město v závěti vzpomněl její manžel Jaroslav před třemi lety.

31.5.2018

Dny Slovanské kultury lákají na zakázané divadlo nebo Masarykovy falešné pasy

Hodonínsko – Víc než čtyři dny plné zábavy i poznávání nabídnou Dny slovanské kultury. Začínají ve čtvrtek.

31.5.2018

Meruňky poškodily kroupy, chybí také voda. Zem je posetá plody velikosti třešní

Jižní Morava - Zatímco loni škodily sadařům na jihu Moravy výrazně mrazy, letos ovlivňuje úrodu víc faktorů. Patří mezi ně i sucho.

30.5.2018

Palec jako koruna nemocným dětem. Vinaři sbírají lajky pro malé pacienty

Čejkovice – Palec nahoru na sociální síti znamená korunu pro nemocné děti. Vinaři z Čejkovic na Hodonínsku se rozhodli za lajky na svém profilu na Facebooku pomoci Dětskému onkologickému centru v Brně. Akce startuje v sobotu, kdy se v obci uskuteční Vinné trhy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT