VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hodonínsko

včera 10:24

Ve Veselí v Chaloupkách přibudou parkovací místa. Upraví také zeleň

Veselí nad Moravou - Obyvatele Veselí nad Moravou čeká regenerace sídliště Chaloupky. Zastupitelé města plánují rozšířit ulici Hrnčířky, vybudovat nová parkovací místa či upravit a vysadit novou zeleň, především stromy, keře a travní porost. Práce na projektu začnou v druhé polovině příštího roku.

včera 05:13

Rozryli louku, odváží se dokonce až do vesnice. Obrana proti divočákům? Odstřel

Jižní Morava – Rozryli nám celou louku, dokonce se nebojí přijít až do vesnice. Na divočáky si stěžuje jednatel zemědělské společnosti Agris Jedovnice Jaromír Janíček. Škody firmy z Blanenska jdou podle něj do statisíců. „Nevíme, co s tím budeme dělat. Situace je čím dál horší, neexistuje žádná účinná obrana kromě odstřelu,“ je přesvědčený.

15.10.2018

Na počítači maluje filmové kulisy. Přidává do nich skály, hory či Eiffelovku

Hodonínsko /FOTOGALERIE/ - Do filmového záběru přidá skálu, hory či Eiffelovku, postavám pak „přimaluje“ průstřely a jizvy, které maskéři nezvládnou dokonale. „Když režisér chce, aby stála za Karlštejnem raketová základna, přidáte do záběru raketovou základnu,“ tvrdí Tomáš Bezděčka z Čejče na Hodonínsku, který se živí jako matte-painter, tedy počítačový malíř kulis a retušér. Momentálně žije a pracuje v Praze.

14.10.2018

Slunce, burčák, zpěv. Lidé pochodovali mezi vinicemi za hrozny

Mutěnice, Dubňany, Milotice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Probouzí mě svit podzimního sluníčka. „Super, dneska bude hezky,“ říkám si vzápětí. Beru foťák, klíče od auta a vyrážím do Mutěnic. To, že Burčákový pochod každoročně láká víc a víc lidí, dokazuje nejen nespočet zájezdových autobusů, které potkávám cestou, ale také obtížnost parkování v obci. Když tedy asi po 10 minutách hledání konečně najdu volné místo, můžu se k pochodu přidat také. 

14.10.2018

Cestovatel Vaněk z Vacenovic přejel do Mauretánie

Mauretánie, Vacenovice – Vacenovický cestovatel Michal Vaněk na motocyklu značky Honda tento týden překročil hranice mezi Marokem a Mauretánií. „S přechodem do Mauretánie začíná peklo jménem počasí! Fouká silný vítr z vnitrozemí o teplotě určitě přes čtyřicet stupňů Celsia. Sebou samozřejmě bere i písek. Na holou kůži to i štípe,“ svěřuje se se svými pocity třicetiletý dobrodruh.

14.10.2018

Tradiční široká koalice v Kyjově může mít dalšího člena

Kyjov – Estrádní sál v Kyjově se stane v 22. října dějištěm ustavujícího zasedání městského zastupitelstva. Starosta a lídr vítězné Sedmadvacítky nezávislých František Lukl nechal v pátek vyvěsit pozvánku na úřední desku. „Opět jsme o jeden mandát posílili na čtyřiačtyřicet procent. Je to pro nás zpětná vazba, že práci pro práci, kterou vykonáváme pro občany, neděláme špatně,“ řekl Lukl, který je starostou od roku 2005.

13.10.2018

V Kyjově zasedl první Studentský parlament

Kyjov - Žáci a studenti středních a základních škol v Kyjově na Hodonínsku v minulém týdnu zasedli na historicky prvním zasedání Studentského parlamentu. Fungovat bude jako poradní orgán města. Mladí lidé tak mají možnost přispívat svými návrhy na zlepšení chodu města. „Členové parlamentu si současně osahají principy demokracie, schopnost prosazovat své názory a přitom naslouchat myšlenkám druhých,“ uvedl mluvčí města Filip Zdražil.

13.10.2018

Neexistuje, ale vlastní pozemek. Parcela u Násedlovic patří gestapu

Násedlovice – Desítky let neexistuje, stále ale vlastní pozemek u Násedlovic. Bývalá německá tajná policie gestapo je v katastru pozemků zapsaná jako majitel asi třicetimetrové parcely v Násedlovicích. Nečekaného vlastníka odhalili v katastru úředníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hodoníně.

12.10.2018

Na Kraví hoře poběží s draky, v Dubňanech chystají historickou hodovu party

Brno /TIPY NA VÍKEND/ – Nebem nad brněnským parkem Kraví hora se v neděli budou prohánět draci. Ale nejedná se o ty pohádkové. I když i jim se papíroví draci, které děti tradičně na podzim pouští, mohou podobat. Od druhé hodiny odpolední se budou zúčastnění snažit využít každého poryvu větru, aby udrželi svého draka ve vzduchu co možná nejdéle.

12.10.2018

Hornictví v Hovoranech připomíná starý hunt

Hovorany – Hornický vozík i s podstavcem nově stojí u cyklostezky pod bývalým Dolem Obránců míru II mezi Hovorany a Šardicemi na Hodonínsku. Pomník připomíná těžbu lignitu v Hovoranech. „Je to krásná památka na hornické řemeslo,“ uvedl bývalý horník z Hovoran Ladislav Kosič.

11.10.2018

Nová městská rada ve Vracově? Určitě bez občanských demokratů

Vracov - Jaromíra Repíka před měsícem ocenil prezident jako Nejlepšího starostu čtyřletí za jižní Moravu. Důvěru získal ve Vracově i ve volbách. Jeho Sdružení nezávislých kandidátů obdrželo téměř čtyřicet procent hlasů. „Těší mě úspěch, ale pro vedení města je zapotřebí osm z patnácti zastupitelů. Naše výrazné zisky hlasů ale volební systém nezohlednil,“ posteskl si předák SNK.

11.10.2018

Na Hodonínsku ubylo nezaměstnaných. Na jedno volné místo připadají dva lidé

Hodonínsko - Třiapadesát lidí ubylo za září podle v tomto týdnu zveřejněných statistik z evidence úřadu práce v okrese Hodonín. V seznamech tak úředníci měli k poslednímu zářijovému dnu 5 155 nezaměstnaných lidí.

11.10.2018

Děti vyzkouší i železniční přejezd. Kraj podpořil stavbu dopravních hřišť

Jižní Morava - Brzy se stane jen minulostí vápnem nalajnovaná křižovatka, na níž se děti připravují na nástrahy městské dopravy v Kyjově na Hodonínsku. Krajští radní totiž v pondělí doporučili schválit zastupitelům dvoumilionovou dotaci na stálé dopravní hřiště u vlakového nádraží.

11.10.2018

Kaprů bude dostatek, ale podraží. Z Nesytu vyloví po masivním úhynu jen zbytky

Jižní Morava – Ve druhé polovině října odstartují v kraji ve velkém výlovy rybníků. Kapři na některých místech podraží o několik korun za kilogram. Ryb je dostatek.

10.10.2018

Nová koalice ve Strážnici? V radě zřejmě jen bez ČSSD

Strážnice - Voliči o víkendu nadělili strážnické starostce Renatě Smutné k narozeninám dárek v podobně vítězství ve volbách. Jenže triumf křesťanských demokratů není přesvědčivý jako před čtyřmi lety. Dokonce budou mít stejně zastupitelů jako nezávislí kandidáti vedení bývalým starostou Risto Ljasovským. „Stála bych o pokračování stávající koalice. Zdá se, že nám šla práce dobře, taky chceme dokončit projekty, především rekonstrukci zdravotního střediska,“ řekla Renata Smutná, která je v čele pětapůltisícového města od roku 2010.

9.10.2018

Šampion prestižní Flory? Vřesovická hruškovice. Pochází ze tří odrůd z roku 2014

Olomouc, Vřesovice - Hruškovice z Vřesovic od Miroslava Vaculíka se pevně usadila na trůnu Grand Prix ovocných destilátů na Flora koštu v Olomouci.

9.10.2018

Vyrovnaná koalice jedná o rozdělení postů. Starosta nebudu, potvrdil Kozumplík

Veselí nad Moravou - Vládnoucí koalici občanských a křesťanských demokratů spolu s TOP 09 dali voliči ve Veselí nad Moravou důvěru jako před čtyřmi lety. Jen tentokrát neurčili jasného vítěze. Každý z trojice obdržel čtyři mandáty. „Máme domluvené schůzky, které do jednoho týdnem dají dohromady kompletní personální složení vedení města pro další období,“ řekl místostarosta Petr Kolář.

8.10.2018

Voliči posvětili stávající vedení radnic. Veselská koalice oslavuje hattrick

Hodonínsko - Výsledky víkendového hlasování posvětily pokračování stávajících koalic v Kyjově i ve Veselí nad Moravou. Renesanční radnice na kyjovském Masarykově náměstí tak bude mít opět dominanci Sedmadvacítky nezávislých.

8.10.2018

Dostali jsme do držky, hodnotí bývalý hodonínský starosta Mráka debakl ČSSD

Hodonínsko - Velkým debaklem skončily víkendové komunální volby v hodonínském okrese pro sociální demokraty. Pětiprocentní závora je nepřipustila do městských zastupitelstev v Hodoníně ani Kyjově. „Je to celorepublikový trend. Udělali jsme chyby a dostali do držky, ale snad nás mladší, slušnější a šikovnější vytáhnou nahoru,“ věří bývalý starosta Hodonína za ČSSD Jiří Mráka.

8.10.2018

V Hodoníně se rýsuje koalice s těsnou většinou hlasů. Bez sociálních demokratů

Hodonín - Když starosta Hodonína Milan Lúčka odcházel v pátek z volební místnosti, tipoval jako vítěze voleb kandidátky vedené radním Liborem Střechou a místostarostou Ladislavem Ambrozkem. Kdyby si vsadil, vyhraje. „Výsledky nás těší, pracovali jsme pro ně jako tým. A naším cílem je zajistit městu stabilitu,“ řekl lídr vítězného Hnutí pro Hodonín Střecha.

6.10.2018

Nově vzniklé Hnutí pro Hodonín vyhrálo, bude skládat koalici. Propadla ČSSD, ODS

Hodonínsko – Až o půl jedenácté v sobotu večer naskočily výsledky za poslední okrsek v Hodoníně. Ten rozhodl o tom, že vítěz voleb Hnutí pro Hodonín má osm mandátů. „Výsledky nás těší, pracovali jsme pro ně jako tým. A naším cílem je zajistit městu stabilitu,“ řekl lídr hnutí a radní Libor Střecha.

6.10.2018

Komunální a senátní volby 2018 skončily. Podívejte se na online zpravodajství

Jižní Morava - Komunální a v části kraje i senátní volby na jižní Moravě skončily, stejně tak sčítání hlasů. Voliči rozhodovali, kdo povede radnice na další čtyři roky a kdo bude reprezentovat Břeclavsko a část Brna v Senátu.

AKTUALIZOVÁNO
5.10.2018

Hodonínský starosta Lúčka volil po pohřbu. Zakřížkoval 31 jmen

Hodonínsko - Více než deset procent voličů z hodonínského okresu rozdalo v pátek hlasy už po dvou hodinách od otevření volebních místností. Jednu z nejvyšších účastí zaznamenali komisaři v Žeravinách na Veselsku, kde ve čtyři hodiny odpoledne odhlasovalo už přes šestnáct procent oprávněných voličů. „Ze 167 jich odhlasovalo sedmadvacet,“ informovala vedoucí správního odboru na veselském městské úřadě Věra Myšáková.

5.10.2018

Už nebudou muset jezdit vedle kamionů. Bzenec a Strážnici spojí nová cyklostezka

Bzenec - Cyklistům projíždějícím mezi dvěma vinařskými městy na Hodonínsku, Bzencem a Strážnicí, už brzy nabídne větší bezpečnost a komfort nová cyklostezka. Práce na dvouapůlkilometrovém úseku jsou v plném proudu. „Dokonce je firma v mírném předstihu. Do konce roku má být každopádně hotovo,“ řekl bzenecký místostarosta Ivan Černý. Jak doplnil starosta Pavel Čejka, pokládka betonového povrchu je tak na programu už v polovině listopadu.

5.10.2018

Noc vědců ukáže pěstování lesa ze zkumavky, na pochodu uvidí krásy Slovácka

Brno /TIPY NA VÍKEND/ - Jaké vědecké metody se používají při pátrání po pachatelích vraždy? Jak naklonovat příšeru? I to zjistí návštěvníci letošního ročníku brněnské Noci vědců v pátek v noci. Navštíví také jindy uzavřené laboratoře, vojenská kasárna či zbrusu nové digitárium. Tradiční Tipy na víkend Deníku Rovnost vám přinášejí také další desítky zajímých akcí po celé jižní Moravě.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO
5.10.2018

3... 2... 1... komunální volby začaly. Jihomoravané volí nové vedení radnic

Jižní Morava – Volba těch, kteří budou v jihomoravských obcích rozhodovat o nejdůležitějších otázkách, začala. S úderem druhé hodiny odpoledne se otevřely voličům dveře všech volebních místnosti. Začaly komunální a někde i senátorské volby.

5.10.2018

V komunálních volbách lákají politici na kvalitní sex i slevy

Jižní Morava - Kandidáti do obecních zastupitelstev letos nesází jen na osobní kontakt s voličem. Hojně se odhalují také na internetu.

5.10.2018

Přibývá nachlazených. Firmám se kupí neschopenky

Jižní Morava- Ucpaný nos, bolest hlavy, kašel a teploty. Čekárny plní nachlazení pacienti. Ve firmách zaměstnanci chybí. S podzimním počasím přibyly respirační viry. Chřipky zatím nehrozí.

3.10.2018

Lídři odpovídali na palčivé problémy. V projektu Rovnosti SMS zprávy voličům

Hodonín - Pět otázek, lídři politických stran a hnutí. Na nejdůležitější témata regionu odpovídali lídři v unikátním předvolebním manuálu Deníku Rovnost SMS zprávy pro voliče.

3.10.2018

Baťův kanál hlásí rekord: letos proplulo 3 526 lodí

Jižní Morava - O čtyři sta šestnáct lodí více než loni proplulo letos každou plavební komorou na Baťově kanále. Vyplývá to ze statistiky, kterou včera zveřejnili pracovníci Povodí Moravy.

2.10.2018

Veselský zámek: Podle radnice majiteli hrozí exekuce. Ten tvrdí, že vše zaplatil

Veselí nad Moravou - Veselský zámek dál chřadne. Více práce než dělníci na něm měli v poslední době právníci. Radnice vymáhala po majiteli historického sídla nájem za sousední tři městské objekty. „Soud pravomocně rozhodl ve prospěch města a následně exekutor z důvodu trvajícího dluhu zahájil exekuci formou prodeje zámku ve Veselí nad Moravou a v Dalešicích. Na druhou stranu soud nevyhověl návrhu města na náhradu škody,“ informovalo v říjnovém městském zpravodaji vedení veselské radnice.

2.10.2018

Zemřel disident Laštůvka. Pocházel ze Strážnice

Strážnice - Odešel Vladimír Laštůvka. Disident, fyzik, sociálnědemokratický politik a rodák ze Strážnice na Hodonínsku zemřel ve čtvrtek ve věku pětasedmdesáti let. „Slovácko, moja milovaná vlast, i když už tam od roku šedesát sedm nejsem, tak vždycky, když tam přijedu znovu a znovu, tak mi buší srdíčko rychleji,“ říkával Laštůvka.

1.10.2018

Škola je na prodej. Násobně dráž, než za kolik ji město dříve prodalo

Hodonín /FOTOGALERIE/ - Budova po generální opravě, a město ji prodá za pusu. I takové byly reakce krátce poté, co zastupitelé v závěru roku 2013 odklepli prodej nemovitosti Evropskému polytechnickému institutu za necelých sedm milionů korun. Teď ji majitel prodává za násobně vyšší cenu. „Nabízíme k prodeji formou aukce velkolepý komerční objekt v atraktivní lokalitě města. Vyvolávací cena bez DPH je 22 milionů,“ stojí nyní v nabídce realitní společnosti.

30.9.2018

OBRAZEM: Praotec Čech se zastavil v Bukovanech

Bukovany /FOTOGALERIE/ - Stovky diváků přihlížely slavnostnímu odhalení prvních čtyř soch u Bukovanského mlýna na Kyjovsku. Iniciátorem a mecenášem je místní podnikatel Josef Kouřil. Osmdesát pískovcových soch hodlá v průběhu pěti let umísťovat do stromořadí sto šedesáti lip s příhodným názvem Cesta českých panovníků v Aleji vzpomínek.

30.9.2018

Kvalitní péče? Kyjovská nemocnice získala certifikát, patří k nejlepším

Kyjov - Kyjovští zdravotníci se stali absolutními vítězi projektu České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví Kvalitní a bezpečná nemocnice 2018. „Zdravotnické zařízení poskytuje kvalitní a bezpečnou zdravotní péči,“ stojí na certifikátu podepsaném tento týden v Praze jednatelkou společnosti Renatou Podstatovou.

30.9.2018

Nová kruhová křižovatka v Kyjově je už průjezdná

Kyjov - Nová kruhová křižovatka se otevřela v Kyjově pod vlkošským kopcem ve středu odpoledne. Stavbu zhruba za sedmnáct milionů korun platilo především republikové Ředitelství silnic a dálnic, křižovatka totiž usnadňuje provoz na státní silnici 54 spojující Brno se slovenským Novým Mestom nad Váhom.

28.9.2018

Vřesovičtí turisté po sedmnácté pořádají tradiční výšlap. Začíná v sobotu ráno

Vřesovice - Vřesovický výšlap Za krásami podzimu pořádá už po sedmnácté Klub českých turistů ve Vřesovicích. Ti, kteří chtějí vyrazit na některou ze tří tras pro pěší nebo třicetikilometrovou pouť na kole, se mohou přihlásit v sobotu od 8.00 do 12.00 v tamní Ozdravovně U Sirotků.

28.9.2018

Na rekonstrukci si ve Vančurově ulici v Hodoníně počkají. Kvůli vodovodu

Hodonín - Obyvatelé Vančurovy ulice v Hodoníně se rekonstrukce dočkají až na jaře příštího roku. Datum zastupitelé změnili na poslední chvíli kvůli špatnému stavu vodovodu, který do staveniště částečně zasahuje.

28.9.2018

Kyjov hlásí rekord. Oživla největší česká vlajka

Kyjov /FOTOGALERIE/ - Dvojnásobný rekord vytvořili děti i dospělí v Kyjově. Z nafukovacích balónků udělali největší státní vlajku v České republice. Rekordní byla jak v rozměrech 31x26 metrů, tak v počtu účastníků, kterých se zapojilo 2550.

27.9.2018

Slavnosti lákají gurmány na husí pečínku, lidé okoštují také oskorušovici

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - V Boskovicích si víkend užijí milovníci husích pochoutek a také příznivci dobré hudby. Konají se tam už patnácté Husí slavnosti. Tradiční Tipy na víkend Deníku Rovnost vám přináší také další desítky zajímých akcí po celé jižní Moravě.

27.9.2018

OBRAZEM: Dívka České republiky? Korunka míří do Veselí, stříbro zůstalo v Brně

Brno – Trampolíny, gymnastika i promenáda v plavkách. Osm dívek ze všech koutů země ve středu večer bojovalo o devátý titul Dívky České republiky. O titul princezen zase soutěžilo šest mladších děvčat.

27.9.2018

Česká vlajka ožije z balonků. Pokusí se vytvořit rekord

Kyjov - Už mají příslib více než 2300 účastníků. Největší „živou“ státní vlajkuz balonků v historii chtějí dnes, tedy ve čtvrtek, vytvořit v Kyjově na Hodonínsku.

26.9.2018

Mnichov na jižní Moravě udělal z Čechů i Židů uprchlíky

Jižní Morava /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Rozhodnutí velmocí a vůle nacistického diktátora rozdělila na konci září 1938 nejen Československo a jih Moravy, ale také dlouholeté sousedy v desítkách obcí na Břeclavsku a Znojemsku.

25.9.2018

Investice do nevyužitých budov: Místo školy se plánují byty

Jižní Morava – Některé budovy v majetku Jihomoravského kraje ztratily své původní využití. Úřad je většinou prodává, přestože s některými měl jiné plány. Například prostory bývalého oděvního učiliště v Havlíčkově ulici v Boskovicích na Blanensku měli dělníci přestavět na komunitní dům. Kraj tam plánoval malé byty pro starší lidi nebo rozvedené, kteří potřebují řešit změnu životní situace. Zázemí měly v domě najít i mladé rodiny s dětmi. Teď je vše jinak.

24.9.2018

Mladá červená vína? Letos budou luxusní, tvrdí vinaři

Jižní Morava – Vinaři si díky časnějšímu sběru hroznů slibují především od mladých červených vín exkluzivnější chuť a zajímavé barvy.

23.9.2018

Lidé putovali za lahodným burčákem

Hodonínsko /FOTOGALERIE/ - Cinkání skleniček a smích, značící dobrou náladu, nekazí ani nepříliš teplé počasí. To jsou první dojmy z atmosféry, která vládne na tradičním burčákovém putování přes Milotice, Vacenovice, Skoronice a Vlkoš.

21.9.2018

Na houby? Klidně s kosou, říká houbař. Vyrazil dvakrát, nasbíral skoro sto kilo

Mikulčice - Dvakrát vyrazil do lesa a přinesl si domů téměř sto kilo hub. Miloslav Belka z Mikulčic na Hodonínsku potvrzuje, že houby nakonec opravdu rostou. „Do minulého týdne nerostlo nic. Nyní aby člověk začal do lesa chodit snad s kosou,“ říká Belka.

21.9.2018

Truck Show ukáže několikatunové kolosy, písně uslyší nejen z vinice

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Mnohatunové kolosy na tři dny přilákají do Brna motoristické příznivce. Kromě ukázky desítek trucků vystoupí také hudební kapely. Deník Rovnost vám přináší také další desítky zajímavých tipů na víkend z celé jižní Moravy.

19.9.2018

S nedostatkem lékařů má pomoci nábor studentů i stipendia

Jižní Morava – O nejvíce lékařů ze všech krajů loni přišli pacienti na jižní Moravě. Provoz ukončilo pětatřicet ordinací praktiků a čtrnáct pracovišť pediatrů. Kolaps ve zdravotnictví chce nyní odvrátit vedení Masarykovy univerzity v Brně náborem studentů i novým stipendijním programem.

14.9.2018

Odvodnění Výhonu? Zahrádkáři se bouří: Naopak, raději sem přiveďte vodu vrty

Hodonín – Jedni chtějí na hodonínském Výhonu stavět, druzí pěstovat ovoce a zeleninu. A ti se obávají toho, že k problému se suchem přibude ještě ten s odvodněním tamních cest. Proti tomu osmdesátka zahrádkářů podepsala petici.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT