VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hodonínsko

7.11.2017

Plavce v Hodoníně přivítal nový bazén a saunový svět

Hodonín – Do novotou zářících nerezových bazénů v Hodoníně se v pondělí poprvé ponořili plavci. Lidé zamířili kryté plavecké plovárny, kterou provozovatel otevřel po devětadvaceti měsících.

7.11.2017

Půlmiliardový dotační koláč. Vesnice chtějí peníze na hřiště či domov důchodců

Jižní Morava – Chceme skákat jako Juška, zní heslo pro plánovanou opravu hřiště a výstavbu doskočiště ve Starovičkách na Břeclavsku, odkud dálkař Radek Juška pochází. Obec uspěla s žádostí o dotaci na ministerstvu pro místní rozvoj. To nyní vypsalo další dotační tituly pro obce do tří tisíc obyvatel. Zapojit se chystá celá řada z nich.

6.11.2017

Knihy mohou čtenáři nově vrátit nonstop. Do Boxu za 168 tisíc korun

Hodonín - Čtenáři hodonínské městské knihovny mohou jako první v okrese vracet knihy kdykoli, a to od začátku listopadu.

AKTUALIZOVÁNO
6.11.2017

Maso v láku, vepřová střeva, litry krve. Inspekce našla nelegální výrobnu masa

Hodonínsko /FOTO/ - Neoznačené škvarky, maso naložené v láku, sádlo či vepřová střeva na špejli. I takové „dobroty“ pocházely z nelegální výrobny masa, kterou v uplynulých dnech odhalili inspektoři Státní veterinární správy České republiky při kontrole řeznictví na Hodonínsku. Protože majitel se už dvakrát podobným způsobem provinil, hrozí mu teď až milionová pokuta.

6.11.2017

Servis pro turisty nahradí výstavy. V budově bývalé hodonínské radnice

Hodonín – Další využití nejspíš získá budova bývalé radnice na Masarykově náměstí v Hodoníně. Její přízemí doposud sloužilo pro výstavní sály Regionálního centra města. Nejspíš naposled tady představuje své fotografie Antonín Kučera.

6.11.2017

Odpuštění poplatků za odpad se obcím vyplácí. Lidé třídí více

Jižní Morava – Určitě je to plus. Tak reagoval Ledničan Tomáš Havlík na fakt, že turisty hojně navštěvovaná obec na Břeclavsku letos všechny obyvatele, kteří se zavázali k poctivému třídění, zcela osvobodila od placení poplatku za odpad. Ti, co se nechtěli zapojit, platí ročně 460 korun. Na dodržování závazku dohlíží obec.

5.11.2017

Až na třetí pokus? Hodonín hledá nájemce své restaurace

Hodonín – Neúspěchem skončily první dva pokusy hodonínských radních o nalezení nového provozovatele restaurace pod tamní secesní radnicí. Do třetice chce o novém nájemci rozhodnout jednatřicetičlenné zastupitelstvo.

5.11.2017

Města začala žít Vánocemi. Stromy na náměstích se rozzáří třetího prosince

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – V dostatečném předstihu a s řadou novinek se jihomoravská města chystají na Vánoce. Jasné jsou už termíny rozsvěcování výzdoby v ulicích a vánočních stromů. Vánočně se ladí i obchody.

4.11.2017

Dispečeři silničářů už bdí nad sjízdností silnic

Jižní Morava – Nepřetržitou službu mají od středy všichni dispečeři silničářů na jižní Moravě. Začala jim zimní údržba svěřených silnic. Peněz na jejich ošetřování a údržbu mají jednotlivé oblasti stejně jako v letech předchozích.

3.11.2017

Na výzdobě hrobů si lidé dávají záležet. Přibývá ale i opuštěných pomníků

Jižní Morava /FOTOGALERIE, ANKETA/ – Jen na jihu Moravy ve čtvrtek mířily tisíce lidí, aby na Svátek zesnulých zavzpomínaly na své blízké přímo tam, kde se s nimi naposled rozloučily. Třeba Eva Cahlíková přijela z Brna na okraj Hodonína, kde se nachází památkově chráněné místo posledního odpočinku. „Zdejší hřbitov je pěkný a lidé o něj dobře pečují. Oproti brněnským poměrům je to v Hodoníně menší, ale zato lépe udržované,“ zhodnotila areál za novogotickou vstupní branou Cahlíková.

AKTUALIZOVÁNO
2.11.2017

Šance pro domácí hospice? Peníze od pojišťoven. Smlouvy mají zatím jen dva

Jižní Morava - Nově může platit hospicům pojišťovna. Jenže to vypadá, že se na jižní Moravě omezí jen na dvě zařízení.

2.11.2017

Konec biflování. Na středních školách vzniknou třídy s alternativní výukou

Jižní Morava /ANKETA/ – Práce v týmu a rozvíjení dovedností namísto učení nazpaměť z knih. Alternativní způsoby výuky chtějí v některých třídách středních škol a gymnázií systémově zařadit krajští radní. Jde o první takovou snahu mezi kraji.

1.11.2017

Mutěnický Triangl přiblíží vinice i Babí lom. Nová rozhledna už roste

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Už před Vánocemi mohou milovníci nevšedních vyhlídek zavítat k Mutěnicím na Hodonínsku. Z nově otevřené rozhledny se podívají nejen na okolní vinice, ale při dobré viditelnosti také na hřebeny Chřibů či Babí lom. „V současnosti na místě už stojí hlavní nosná konstrukce. Intenzivně se tam pracuje, tento týden by měly být hotové kovové části,“ informoval mutěnický starosta Dušan Horák.  

1.11.2017

V hodonínské zoo se narodilo vzácné mládě jaguára. Má černou barvu

Hodonín – V přírodě se vyskytuje jen velmi ojediněle. O to vzácnější je jeho netypická černá barva. Právě takovou má mládě jaguára, které se narodilo v hodonínské zoo. „Je zdravé a vitální. Jeho otcem je téměř čtyřletý samec Tyto a matkou sedmiletá samice Grácie,“ informovala zooložka Lenka Štursová.

31.10.2017

Vypálili jej povstalci. Svatobořický zámek vystupuje v nové knize ze zapomnění

Svatobořice-Mistřín - Ze zapomenutí věků se pod rukami zlínského historika Zdeňka Pokludy vynořil kdysi významný a pěkný zámek, který poněkud skrytě doposud stojí ve Svatobořicích.

31.10.2017

OBRAZEM: Jako nový. Hodonínský krytý bazén se za týden otevře lidem

Hodonín /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Velký i malý bazén, vířivky a saunový svět. Zmodernizovaný krytý plavecký bazén v pondělí odpoledne slavnostně otevřeli v Hodoníně.

30.10.2017

Stomilionové opravy: výměna mostu uzavře trasu mezi Pavlovicemi a Bořeticemi

Břeclavsko, Hodonínsko – Z Bořetic do Velkých Pavlovic na Břeclavsku se řidiči nedostanou. Kvůli opravě mostu přes potok Trkmanka. „Vyměníme celou nosnou konstrukci mostu. Objížďka vede přes Němčičky,“ uvedl šéf břeclavské oblasti krajské správy silnic Ladislav Hádlík.

30.10.2017

Kam dát krytý bazén? Kyjovští mají vytipovaná místa, o podobě napoví studie

Kyjov – V Kyjově na Hodonínsku se rozbíhají přípravy největší investice města v jeho historii. Po krytém bazénu místní lidé volají desetiletí, že o něj opravdu stojí, dali najevo i na říjnovém setkání s vedením radnice. „Určitě si nemůžeme dovolit velký akvapark. Musíme postavit takový bazén, který dokážeme zaplatit,“ komentoval starosta František Lukl.  

30.10.2017

Bez poslance, odchod některých členů. Pomohli jsme sobě i SPD, tvrdí Moravané

Jižní Morava – Moravané vcházeli do nové Poslanecké sněmovny České republiky se čtrnácti mandáty. Po pětadvaceti letech ztrácí i místa na kandidátce populistické Okamurovy Svobody a přímé demokracie.

AKTUALIZOVÁNO
29.10.2017

Kuchaři na prušáneckém Gulášfestu spojili chutě Moravy, Saska i Vídně

Prušánky – Červená růže, Mlýnská partička, rakousko-moravský Smrk, Kanci, Sliváci, Pekelníci či La Banditos. To jsou jen některé z patnácti týmů, které bojovaly na návsi před Obecním úřadem v Prušánkách o vítězství na šestém Gulášfestu. „Myslivecký guláš je moc dobrý,“ svěřil se teprve tříapůlletý degustátor David Konečný.

29.10.2017

Budovu bývalé zdravotnické školy nabízí za 19 milionů. Kyjov o koupi neuvažuje

Kyjov - Budova bývalé zdravotnické školy v Komenského ulici v Kyjově je na prodej. Kraj ji nabízí za 19,4 milionu korun.

28.10.2017

Měsíc bez úplného oholení. Kyjovští lékaři podpoří nemocné rakovinou prostaty

Kyjov - Do celosvětové akce Movember na podporu mužského zdraví se letos premiérově zapojí i tým z Oddělení klinické biochemie Nemocnice Kyjov.

28.10.2017

Hodonínskou Plomu čeká za měsíc dražba. Vyvolávací cena? 96 milionů korun

Hodonín - Místo oslav sto deseti let trvání dražba. Takový osud potkal areál republikového giganta ve výrobě překližek a dýh, hodonínskou Plomu. Její tradice sahala až do roku 1907. „Společnost, která se zabývala výrobou velkoplošných materiálů ze dřeva, zlikvidovala levnější konkurence z Číny a Brazílie. Soud ji poslal do konkurzu v roce 2013,“ uvedla Klára Odehnalová z dražební společnosti Prokonzulta.

28.10.2017

Výročí Československa oslavil tichý ohňostroj. Na Znojemsku odhalí nový památník

Jižní Morava - Oslavy výročí devětadevadesáti let od vzniku Československa začaly v Hodoníně už v pátek. V rodišti prvního prezidenta republiky Tomáše Garrigua Masaryka připravili barokní ohňostroj, který se rozzářil o půl sedmé večer. „Město požadovalo tichý ohňostroj. Tak jsem připravil unikátní, se sníženou hladinou zvuku, kterému dělá kulisu československá hudba,“ informoval Tomáš Svoboda, který atrakci připravoval s místními dobrovolnými hasiči.

27.10.2017

Nová zkáza. Ukrytá larva pustoší sady. Jediná obrana? Spálit opadané plody

Jižní Morava – Příliš se o ní neví, zatím neměla na svědomí výraznější škody. Nový škůdce, tmavka švestková, ale dokáže pěstitele připravit o celou úrodu.

27.10.2017

V garáži na nás prší, stěžují si záchranáři. Na opravy základen chybí peníze

Jižní Morava – Čtyři výjezdové základny v příhraničních okresech jižní Moravy potřebují záchranáři opravit co nejdřív. Nejlépe už v příštím roce. Na rekonstrukce však kraji chybějí peníze.

25.10.2017

Opravy silnice přes Chřiby prodlouží sousedům cestu. Z 9 na 25 kilometrů

Vřesovice – Lidé, kteří jezdili mezi Jihomoravským a Zlínským krajem po silnici třetí třídy z Vřesovic na Hodonínsku do Koryčan na Kroměřížsku, si musí najít jinou trasu. Tato cesta přes Chřiby bude kvůli opravám od pondělí na pět týdnů zavřená. „Je ve špatném stavu, často vydrolená, a to i v části obce. Jsme rádi, že ji opraví až po křižovatku na Osvětimany,“ řekl vřesovický starosta Libor Pazdera.

25.10.2017

Pacienti jsou agresivní. Lékaři kvůli tomu dali výpověď, chtějí být víc chránění

Kyjov - Nadávání a urážky, které mohou vést až k napadení. Podle lékařů v nemocnici v Kyjově na Hodonínsku přibývá agresivních a vulgárních pacientů.

25.10.2017

Stavební firmy si zoufají: Sehnat dobrého zedníka je téměř nemožné

Jižní Morava – Prakticky se nám nedaří sehnat vůbec nikoho. Nejen pomocníky, ale ani kvalifikované zedníky. Tahouni stavebních part odcházejí do důchodu a nejsme schopni je nikým nahradit. Tak zní nářky ze strany šéfů stavebních firem na jihu Moravy.

24.10.2017

Cestu na Hodonín uzavřelo kácení topolů. Nahradí je sedmapadesát dubů

Hodonín, Mutěnice – První víkend se řidiči vyrovnávali s uzavírkou silnice druhé třídy spojující Hodonín s Mutěnicemi. Cesta bude zavřená ještě o dalších třech víkendech až do 21. listopadu, a to vždy od sobotního rána do nedělního večera.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT