„Samozřejmě že je pro nás poctou hrát při návštěvě prezidenta naší republiky. Miloše Zemana jsme takto zblízka viděli poprvé. Už jsme sice hráli pro několik státníků včetně asi čtyř prezidentů, ale tehdy nešlo o oficiální návštěvu," vzpomíná vedoucí domácí cimbálové muzika Martin Šiška.

OLiNa totiž potěšila svou hudbou i jedno z hlavních měst unie Brusel, a to při akci České dny. „Přišlo tam několik státníků včetně místopředsedy Evropské unie. Pokud má cimbálka nějakou úroveň, tak se určitě dostane na zajímavější místa než na hody nebo do sklepa," říká s úsměvem hodonínský cimbalista.

Kapela zahrála před příjezdem prezidentské kolony jen klasické slovácké folklorní písničky. Až na jednu, tu poslední, která zakončila zdravici hodonínské starostky Milany Grauové. Tou byla Masarykova oblíbená Ach, synku, synku. „Měli bychom ji znát všichni už ze základní školy, ale přesto ji po nás občas lidi chtějí. Tentokrát jsme ji hráli na přání hodonínské radnice," vysvětluje Martin Šiška.

Jeho kapela slaví v letošním roce jedenácté výročí vzniku. Při této příležitosti si minulý týden zanotovala s Orchestrem ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu Bratislava, s primášem Miroslavem Dudíkem a Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů vedeným Františkem Černým. „Když jsme byli mladí, tak jsme doma měli několik cédéček těchto velkých orchestrů, které nás inspirovaly. Tak nás velice potěšilo, že jsme dostali možnost si s nimi zahrát a následně se zaposlouchat do jejich hudby," dodává Šiška.