Akce začnou už v sobotu šestadvacátého listopadu. Například ve Strážnici si příznivci vánoční výzdoby mohou již tradičně vyrobit svůj vlastní adventní věnec.

„Děti i dospělí si opět mohou vybrat ze širokého množství ozdob. Jako základ jim poslouží čerstvě pokácená jedlička, kterou jsme letos dostali z Lužic,” uvedla organizátorka tvoření Marie Flašarová ze strážnického domečku s tím, že pro letošní rok jsou ve vánočním dekoru módní především zlatá a stříbrná barva.

„Stejně jako loňský rok je ale stále in také smetanová. Všechny tři barvy se dají vhodně doladit také dalšími barvami, například fialovou, která byla v kurzu i vloni,” doplnila Flašarová.

V sobotu se také poprvé rozsvítí vánoční strom na Bartolomějském náměstí ve Veselí nad Moravou, a to v osmnáct hodin za hudebního doprovodu pedagogů a žáků místní Základní umělecké školy. „Připravili jsme si třičtvrtěhodinový pestrý program s především adventními skladbami. Představí se jak soubory našich žáků tak i pedagogové,” sdělil ředitel veselské základní umělecké školy Aleš Smutný.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu čeká o den později také Lužice i Hodonín. V okresním městě bude samotnému rozsvícení předcházet již tradiční adventní zvonění, které každoročně přitáhne desítky lidí. Jako každý rok, i letos vyjde průvod ze tří míst, a to od hodonínské městské knihovny, domu kultury a z Masarykova muzea. Sraz průvodu je v sedmnáct hodin.

Vánoční výstava ručních prací a řemesel pak čeká na všechny ty, kteří v neděli zavítají na kulturní dům ve Bzenci. „Výstavu jsme chtěli navázat na úspěch velikonoční výstavy. Ta nedělní bude mít vyloženě vánoční tematiku,” uvedla Jana Kaudlová z bzeneckého Sdružení rodičů a přátel školy, které akci pořádá. Na návštěvníky tak čekají řezbáři se svými betlémy, vánoční perníčky, svíčky, malování na hedvábí, příprava marcipánu či včelař se včelími svíčkami.

Nedělní Adventní koncert odehrají Hudci z Kyjova v hovoranském Chrámu Spasitele Církve československé husitské.