„Aerobicmaratón jsme rozdělily do čtyř částí. Každá měla padesát minut a poté následovala deseti minutová pauza,“ uvedla pořadatelka akce a předsedkyně hodonínského aerobic klubu Galina Rucká. Akce neměla soutěžní charakter, organizátorky ji určily především ženám, které si chtěli zacvičit.

„Vzhledem k tomu, že byl každý blok zaměřený tématicky, bylo na každé z účastnic, jestli zůstane na všechny čtyři hodiny, nebo přijde třeba jen na jednu nebo dvě vybrané,“ doplnila Rucká. Většina účastnic přitom využila právě možnosti všech čtyř hodin a témat. „Pokud už děvčata něco vynechala, tak to byl kick box aerobic, protože je hodně náročný,“ řekla pořadatelka.

Zájem žen, které si chtěly v sobotu odpoledne zacvičit byl větší, než organizátorky čekaly. Některé z žen musely dokonce kvůli malé kapacitě cvičebního sálu, která byla jen kolem pětadvaceti míst, odmítnout.

„Příští rok bychom chtěly akci udělat ve větším. Zájem o tento druh cvičení je totiž čím dál větší, a to i přesto, že byla prognóza, že bude aerobic ustupovat. Je pořád v módě,“ uzavřela Rucká. V rámci akce se návštěvnicím představily také potravinové doplňky. Zájem byl také o celkovou diagnostiku těla.