„I když mě to někdy trochu obtěžuje, je asi dobře, že na provoz dohlížejí,“ zamyslel se jeden z hodonínských řidičů Jan Zahradník.

S jeho slovy souhlasí i odborníci. „Je dobře, že policisté na silnice vyjedou. V terénu jejich působení sahá hlouběji, než když řidičům přijde pokuta za překročení rychlosti, kterou naměřil radar. Tyto akce mají smysl pouze v tom případě, pokud mají výchovný charakter,“ uvedl dopravní psycholog Alois Hudeček.

Preventivní ráz vyzdvihl i František Vaďura z hodonínské „dopravky“. „Většina lidí sundá nohu z plynu a sáhne do kapsy pro doklady. Pokud telefonují, tak zahodí mobil,“ podotkl s úsměvem Vaďura.

Policisté se během Akordu zaměřili hlavně na dodržování předepsané rychlosti, odhalování opilých a zdrogovaných šoférů nebo pátrání po hledaných osobách. „Uskutečnilo se celkem šest akcí nezávisle na jiných jihomoravských okresech. Nasadili jsme téměř dvě stovky dopravních a pořádkových policistů,“ vyjmenoval mluvčí hodonínských mužů zákona Petr Zámečník.

Jeho kolegové se činili. Zjistili více než dvě stě přestupků. Nejčastěji řešili vysokou rychlost. Za volantem přistihli i lidi se zastřenou myslí. Hned jedenadvacet řidičů vyrazilo na cestu posilněno alkoholem.

I když včera oficiální akce skončila, dopraváci slibují hlídky podél cest i nadále. „Na dopravní policisty můžete na silnicích narazit denně a akce většího rozměru budou v dohledné době také. Proto všem řidičům radíme: raději nohu z plynu a dodržujte pravidla silničního provozu,“ vzkazuje mluvčí Zámečník.