To má za sebou i Hodonín. „Náš výsledek v koalici s Konzervativní stranou v komunálních volbách byl hodnocený jako velmi úspěšný. Splnili jsme odvážný cíl zdvojnásobit počet mandátů v městském zastupitelstvu ze dvou na čtyři a získat tak větší vliv na prosazování našich priorit," informoval koncem minulého týdne předseda hodonínské místní organizace Ladislav Ambrozek, který svůj post při volbě obhájil. Místopředsedy jsou dětská lékařka a zastupitelka Marta Kotková a předseda kontrolního výboru Jiří Štukavec. Ve výboru jsou také například krajský radní Antonín Tesařík a František Hromek.

V Kyjově si zvolili lidovci staronové vedení, v jehož čele zůstal radní a chemik Pavel Berka. Jeho zástupci jsou ekonom Stanislav Jakša a bývalý ministr životního prostředí a současný předseda Českého svazu ochránců přírody Libor Ambrozek.

Veselské křesťanské demokraty vede místostarosta Petr Kolařík ve funkci předsedy a místopředseda Jiří Pavka. V devítičlenném výboru mají Veselané čtyři ženy. Při okresní konferenci budou na předsedu podporovat Antonína Tesaříka a na místopředsedu Martina Bedravu.