Předchozí
1 z 4
Další

Hana Klimešová, 32 let, rodičovská dovolenáHana Klimešová, 32 let, rodičovská dovolenáZdroj: Deník / Petr Turek

Hana Klimešová, 32 let, rodičovská dovolená

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkJe tady dobrá občanská vybavenost i s krytým bazénem. Dospělí i děti tady mají pestré kulturní vyžití a mnoho různých kroužků. Navíc si můžeme pochutnat na pečivu z ratíškovické pekárny. Máme i dobrou cyklostezku k Hodonínu i na Bzenec-Přívoz. Žijeme v ideální lokalitě.

Řidiči kamionů si přes nás zkracují cestu, lidé trpí, říká starosta Ratíškovic

Emílie Piskatá, 62 let, pracuje domaEmílie Piskatá, 62 let, pracuje domaZdroj: Deník / Petr Turek

Emílie Piskatá, 62 let, pracuje doma

Dobře. Bydlím tady od narození. Ratíškovice mají výbornou polohu a dostupnost mezi Hodonínem a Kyjovem. Máme tak blízko do obou měst. Žijeme i s manželem na vesnici v rodinném domku, kde máme i zahrádku, pole a vinohrad.

Areál plánovaného koupacího biotopu Mutěnice.
Pod Búdama plánují Mutěničtí osvěžení v koupacím biotopu, bude druhý v okrese

Ludmila Teichlová, 66 let, důchodkyněLudmila Teichlová, 66 let, důchodkyněZdroj: Deník / Petr Turek

Ludmila Teichlová, 66 let, důchodkyně

Žije se mi tady přijatelně. Obchody jsou tady dobře zásobené. Bydlím na místě, odkud mám všude blízko, do drogérie, do masny, do obchodu, na zastávku i do kostela. Nevýhodu vidím ve vyžití pro předškolní děti. Chybí mi pro ně parčík, nové dětské hřiště i více herních prvků pro ně.

Kyjovská nemocnice - ilustrační fotografie.
Očkovací centrum v Kyjově: v nejbližších dnech, za hodinu odbaví až 60 lidí

Veronika Kundratová, 33 let, rodičovská dovolenáVeronika Kundratová, 33 let, rodičovská dovolenáZdroj: Deník / Petr Turek

Veronika Kundratová, 33 let, rodičovská dovolená

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkŽije se tu dobře. Je tady všechno, obchody, úplná škola, zdravotní středisko, lékárna, krytý bazén a také hřiště. Z Ratíškovic je také dobrá dostupnost do Hodonína, Kyjova, a pak i do Brna. Navíc i s kočárkem se tady dá dostat na pěkná místa. Navíc tady máme vyhlášený košt vína.

Podpisová akce pro referendum o bzeneckém zámku.
Zůstane zámek v majetku města? Bzenečtí o něm rozhodnou v místním referendu