Oslav, které se uskutečnily druhý červnový víkend, se zúčastnil i olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Přítomnost této duchovní osobnosti vypovídá o velkém významu poutního místa. Není proto divu, že se Antonínku dostalo pocty a vyšla o něm kniha s názvem Svatý Antonínek.

Vydavatelem publikace se stala Římskokatolická farnost Blatnice pod Svatým Antonínkem. Autorem knihy je pak Vladimír Těthal, který na knize pracoval víceméně sám. Dílo má osmdesát stran a je doplněno fotografiemi.

„Obsah knihy je víceméně postaven na duchovní správě těch farářů, kteří v místě působili,“ vysvětlil blatnický farář Zdeněk Stodůlka.
Kniha je rozdělena do několika částí. „Nejdříve je místopis Antonínku, počátky vzniku místa, jeho samotný vznik, obnova poutního místa. Jsou zde také osobnosti některých farářů, kteří zde působili,“ doplnil Stodůlka.

Publikace se také hodně věnuje páteru Šuránkovi, který na Antonínku v hojné míře působil. „Páter Šuránek pochází z Ostrožské Lhoty a je jakýmsi patronem tohoto místa,“ dodal Stodůlka.

Zájemci si mohou knihu zakoupit jak na Antonínku, tak na místní faře nebo v různých místech Blatnice. „Knihu rozšíříme také do prodeje v okolí Blatnice,“ zakončil Stodůlka. Kniha Svatý Antonínek je k dostání za sto osmdesát korun.