Blížící se podzimní počasí si milovníci koupání z Kyjova a okolí užijí pod střechou. „Pro veřejnost budou otevřeny všechny tři zóny vnitřního areálu. V každé části se návštěvníci mají na co těšit,“ přiblížil kyjovský místostarosta Daniel Čmelík.

Plavce by pozval na plavecký bazén, děti a rodiny s dětmi na zážitkovou zónu a tobogán. Ti, co budou chtít relaxovat, mohou zavítat do vířivky. Čeká je zážitková zóna nebo pěnové lavice. Milovníci saunování mají na výběr z několika saun. Příchozí tak budou moci vyzkoušet komfort v sauně finské, tropické či solné nebo si odpočinout v turecké či bylinné lázni. „Všechny zóny jsou krásné, zajímavé a atraktivní a všichni, kdo přijdou, budou nadšení,“ uvedl místostarosta.

Nové aquacentrum má být otevřené ve všední dny do jednadvaceti hodin, o víkendech pak ještě o půlhodiny déle. „Právě jsme se bavily, kdy se aquapark otevře, což jsme se právě dozvěděly. Těšíme se, rády se přijedeme s dětmi podívat na podzim nebo určitě v zimě,“ shodovaly se kamarádky Lucie s Kateřinou, které ve čtvrtek přijely s ratolestmi do nedalekého Sokolíčku.

Jak nastínil Zdeněk Šmýd z Turistické asociace Slovácko, celý nový moderní areál výrazně rozšiřuje možnosti vyžití v Kyjově i po spádové Kyjovsko, a to především pro období mimo letní sezonu a zvláště zimu, kdy mají lidé v regionu omezenou dostupnost sportovišť. „Nabídka v novém areálu aquacentra je pestrá, se zájmem tak budu sledovat, jaké budou ohlasy návštěvníků a jestli zdejší lákadla přitáhnou do Kyjova i hosty z větší vzdálenosti,“ sdělil odborník na cestovní ruch.

Krytá část koupacího centra Aquavparku v Kyjově otevírá v pondělí 25. září. | Video: Deník/Petr Turek

Jednotlivé zóny budou mít odlišnou otvírací dobu, což například u plaveckého či zážitkového bazénu ovlivní školní plavání, povinná plavecká výuka či pronájmy pro plavání nejmenších. „Ke všemu ale ještě budou potřebné informace zveřejněny,“ doplnil Čmelík.

Výstavba nového moderního komplexu u městského parku odstartovala na začátku podzimu 2021 bouráním starého letního koupaliště, které se po více než půlstoletém užívání výrazně zastaralo, projevil se havarijní stav s úniky vody. Nové letní koupaliště se návštěvníkům poprvé otevřelo loni jednadvacátého července. Letos v červnu pak zahájilo první celou letní sezonu. Zastřešená část přivítá první hosty nejbližší pondělí, tedy pětadvacátého září. Celý komplex i s vybavením vyšel město na více než tři sta milionů korun.