„Všechny tři zóny jsou krásné, zajímavé a atraktivní a celé prostředí je nádherné,“ uvedl místostarosta a jednatel městské společnosti Aquavparku, pod níž novinka spadá, Daniel Čmelík.

Největší investiční akce v historii města nabízí například krytý pětadvacetimetrový plavecký bazén s pěti dráhami. Základní vstupné pro dospělé je stovka za hodinu. Hloubka se pak pohybuje od 1,2 až do 1,6 metru. Teplota vody mezi šestadvaceti až osmadvaceti stupni.

Rybník Dvorský čeká o víkendu výlov.
Výlov rybníku Dvorský u Hodonína je už o víkendu, konat se má zase každý rok

„Pro ty, co upřednostňují klidnější prostředí, je určena druhá zóna. Její dominantou je zážitkový bazén s teplotou vody dvaatřicet stupňů a masážními tryskami, chrliči a tobogánem. Součástí je i vířivka,“ řekl starosta Kyjova František Lukl.

Vířivku Kyjovští vyhřívají na osmatřicet až devětatřicet stupňů. Blízko navíc děti objeví také brouzdaliště s atrakcemi. Dojezd pětasedmdesátimetrového tobogánu je oddělený.

  • Podívejte se, jak to vypadá uvnitř

Nejnižší sazba pro dospělé pro spojené vstupné na první dvě zóny vyjde za půldruhou hodinu 220 korun ve všední dny a o třicet korun dráž o víkendu. Celodenní pobyt dospělého návštěvníka stojí 430 korun v pracovní den a 480 korun o víkendu. Slevy mají junioři i penzisté a také rodiny. Otevřeno bude do jednadvaceti hodin.

Mělo to tady stát už dávno. Jsem po operaci kyčlí, tak budu nejčastěji využívat plavecký bazén. Právě jsem se díval na ceník a ceny jsou podobné jako jinde, možná se daly očekávat i o něco vyšší,“ sdělil před recepcí například Stanislav Jakubíček.

Kyjovští své hosty zavedou ale také do třetí zóny, v níž se ve druhém podlaží dostanou do saunového světa relaxace a wellness s kvartetem saun a parní kabinou.

Zdroj: Deník/Petr Turek

„Budou se zde pořádat i populární saunové ceremoniály, k dispozici jsou masáže, sauna bar či zážitková sprcha. Součástí wellness je i ochlazovací bazének a relaxační místnost s hvězdným nebem – hvězdokupa vzdálená dvě sta tisíc světelných let vyfocená Webbovým dalekohledem,“ zavedl do třetí zóny místostarosta Čmelík

Návštěvníci mohou zavítat také na tři venkovní terasy. Spojený tarif vstupného pro wellness i předchozí dvojicí zón začíná u dospělých na 280 korunách za devadesát minut. Navíc tady má být výhledově k dispozici i pravá thajská masáž.

Rybník Lužák v Lužicích na přelomu léta a podzimu 2023.
VIDEO: Nejasnosti okolo rybníku Lužák, místo podzimu začnou úpravy až příští rok

Krytý bazén je napojený na nové venkovní letní koupaliště, které ale ukončilo svoji letošní sezonu začátkem září. Celý komplex vyšel město na 325 milionů korun. Má být lákadlem nejen pro místní, ale také pro širší okolí.

„Jen spádová oblast v dojezdové vzdálenosti do třiceti minut čítá na sto padesát tisíc obyvatel,“ připomněl tajemník kyjovského městského úřadu Filip Zdražil.