„Jsem rád, protože je to zviditelnění obce,“ popsal své pocity těsně po vyhlášení starosta Archlebova Jan Müller Müller. Cenu za krajské vítězství převzal v pátek dopoledne v Brně. Do soutěže přihlásil novou podobu stránek, která vznikla loni.

„Na webových stránkách jsme začali dělat před rokem. Museli jsem na ně totiž dát nové údaje, které na nich v současnosti nesmí chybět. Pořád jsme je zlepšovali, ale určitě jsme nečekali, že se dostaneme tak daleko a dokonce vyhrajeme krajské kolo,“ řekl Müller.

S podobou stránek mu hodně pomohl obyvatel Archlebova Petr Šťastný, pro kterého je to denní chlebíček.

„Myslím, že jsou udělané přehledně, aby se na nich lidé rychle zorientovali a získali potřebné informace,“ uvažoval o kvalitě vlastní práce autor stránek Petr Šťastný.

Radost mají i ve Veselí nad Moravou. Město sice nedosáhlo na první místo, zato ale bodovalo ve dvou kategoriích. Ve tvrdé konkurenci měst si vyválčilo třetí místo za Znojmem a Boskovicemi.

„Novou podobu stránek jsme začali dávat dohromady před rokem. Chtěli jsme si ověřit, jestli jsme naše snažení upřeli správným směrem a tak jsem se přihlásili do soutěže. Myslím, že druhé a třetí místo je velmi dobrý výsledek,“ uvedl místostarosta Veselí nad Moravou Miloš Kozumplík.

Veselské webové stránky obsahují řadu informací o městě i jeho okolí a bohaté zpravodajství. Jejich návštěvníci mají jednu výjimečnou možnost, a to poslechnou si zvukový záznam z jednání zastupitelstva. Právě to vyneslo městu druhé místo v kategorii elektronických služeb.

„Zastupitelé vědí, že jejich projevy budou na internetu, takže ubylo invektiv. Dá se říct, že tato novinka jednání někdy urychlí, ale jindy zpomalí, protože někteří členové zastupitelstva se chtějí předvést. Rozhodně na to máme dobré ohlasy od občanů,“ řekl Kozumplík.

Soutěž Zlatý erb se konala podesáté. „Jejím cílem je podpořit modernizaci místních samospráv, využití internetu a elektronických médií,“ zdůvodnil mluvčí Jihomoravského kraje Jiří Klement.

V rámci jižní Moravy se do ní letos přihlásilo dvaatřicet měst a vesnic. Z okresu Hodonín to byly ještě Mutěnice, Prušánky a Šardice. Archlebov postoupil do celostátního kola, jehož vyhlášení se uskuteční 7. dubna v Hradci Králové.