Jeden z největších aqualandů v republice praská každé léto ve švech. Vodní park navštěvují totiž kromě místních obyvatel i lidé z celé jižní Moravy. Nemají ale kde zaparkovat. „Denně navštíví koupaliště na tři a půl tisíce lidí, jenže před bránou jich zaparkuje jen asi deset,“ uvítal projekt vedoucí bazénu a koupaliště Libor Bartoš.

Další stovky aut pak parkují na trávě i chodnících. „Ulice jsou plné už od centra města, navíc auta brání průjezdu hasičů a záchranářů,“ odůvodnil stavbu Dalibor Novák, vedoucí odboru rozvoje hodonínské radnice.

Parkoviště má vyrůst mezi Koupelní a Sportovní ulicí, na současném parkovišti u krytého bazénu a na přilehlé travnaté ploše. Místa na něm najdou vozíčkáři i majitelé elektromobilů, přibudou i zastávky autobusů. „Mimo sezónu by plocha sloužila jako záchytné parkoviště, abychom odlehčili centru města,“ dodal Novák. Podle něj budou auta a kola střežit i bezpečnostní kamery.

S rozpaky přijala zprávu návštěvnice bazénu Věroslava Marada Osičková z Mikulčic. „Z dalších betonových ploch nadšená nejsem. Město by mělo řešit spíš ozelenění,“ myslí si.

Podle Nováka parkoviště zastíní na osmdesát stromů i výsadba keřů. „Plánujeme i sběrnou nádrž na dešťovou vodu na zalévání,“ dodal.

Parkoviště vyjde odhadem na desítky milionů korun a první auta by na něm mohla zaparkovat do dvou let.