Nejenže mu nedávno městští strážníci nasadili botičku, ale někdo mu navíc do sněhové pokrývky vykreslil neslušný obrázek. Policie nesmí auto odtáhnout, nejdříve hledá majitele.

„Auto má značku jiného okresu. Písemně vyzveme majitele, aby si vůz vyzvedl. Možná ani netuší, že tu auto, které třeba dávno prodal, stojí. Bude překvapený, až mu přijde výpis třeba na tři tisíce korun, pokud nový majitel auto nepřepsal a neplatil pojištění,“ řekl šéf strážníků Jindřich Vašíček, a upozornil tak na nově zavedené pokutování za nepojištěná vozidla.

O vrak, kterého by se chtěl odstavením majitel zbavit, se podle něj nejedná. I když má vypuštěná kola, je schopné provozu. „Od prvního ledna bychom podle nového zákona mohli auto, na které nasadíme botičku a jeho majitel se do měsíce nepřihlásí, odtáhnout. Bohužel, toto auto jsme zamknuli ještě podle starého zákona,“ vysvětlil Vašíček. Jak dodal, strážníci by jej snad mohli brát jako překážku v silničním provozu, protože blokuje místo jiným, ale odtáhnout se ho nechystají. „Odtah a následné ohlídání vozidla po určitou dobu by nás stálo víc, než že tam blokuje parkovací místo,“ doplnil.