Už od samotného počátku provází prodej autokempu na Lučině problémy. Nejprve se jednání o prodeji neuskutečnilo v souladu se zákonem. Na což jediná žena v zastupitelstvu Madgalena Polášková reagovala otevřeným dopisem starostovi Tvarožné Lhoty Jiřímu Uřičáři. K tomu připojila petici, která byla určená ostatním, jež nebyli s prodejem také spokojeni. Tu už podepsalo na stopadesát lidí. Obě strany však mají k jednání té druhé výhrady.

„Dovolím si tvrdit, že polovina lidí ani neví, co podepisovala,“ reagoval na dotaz o petici starosta Tvarožné Lhoty Jiří Uřičář. Podle něj je podpisová petice jakási hurá akce, která ani náležitosti petice nemá. „Jsou tam podepsaní lidé, kteří ani nebydlí ve Tvarožné Lhotě. Viděl jsem tam lidi z Veselí, ze Strážnice a podobně. Druhá věc je ta, že se tam podepisovali nezletilí,“ poukázal starosta.

Ani Polášková však s postupem Uřičáře není spokojená. Právě peticí k celé věci chtěla žena rozvířit hladinu. „Na můj hlas a na petici starosta vůbec nereagoval. Svolal sice besedu s občany, na té se však nic nevyřešilo,“ podotkla Polášková.

Celá věc začala v době, kdy se na zastupitelstvu projednával prodej autokempu poprvé. Tehdy bylo pro pět z jedenácti zastupitelů. I přesto, že nešlo o nadpoloviční většinu přítomných zastupitelů, starosta Uřičář prodej uznal. Proti tomuto postupu se ale Polášková ohradila k odboru kontroly Krajského úřadu. Ten celou věc postoupil k prošetření na ministerstvo vnitra. „Z ministerstva mi došla odpověď, že z jejich pohledu je toto usnesení špatné,“ informovala Polášková.

Další chybou v postupu je podle ženy například to, že se půda u autokempu neprodávala za stokorunu za metr čtvereční, což je dané vyhláškou. Tak tomu bylo například v případě prodeje rekreačního střediska Hutník. Tím podle Poláškové nerespektovali zastupitelé dřívější usnesení.

I přes výhrady, které žena k celé věci má, je ale situace v součastnosti taková, že nový majitel, kterým je Libor Říha, by měl do několika dní podepsat smlouvy.

Podle Říhy, jenž má autokemp už čtvrtým rokem v pronájmu, je prodej legální. „Zastupitelstvo rozhodlo počtem osmi z jedenácti ,a to beru jako vyřízenou věc,“ uvedl majitel.

Právě ten je osobou, kterou celá kauza postihuje nejvíc. „Abych získal úvěr, musel jsem podniknout určité kroky. Ty jsem ale kvůli časové prodlevě musel začít podnikat znovu,“ povzdechl si muž.