„Potvrdili jsme rozhodnutí z minulého zastupitelstva, které jsme museli zrušit a znovu projednat,“ uvedl starosta Tvarožné Lhoty Jiří Uřičák.
Při pondělním zastupitelstvu zvedla pro prodej autokempu ruku většina. „Z jedenácti zastupitelů podpořilo prodej autokempu osm z nich,“ řekl Uřičák.
Kemp původně provozovala Obec Tvarožná Lhota. Pro ni však bylo vedení zařízení ztrátové. „Viděli jsme, že má vedení kempu sestupnou tendenci jak v obsazenosti, tak v ekonomice, proto jsme kemp pronajali,“ vysvětlil Uřičák důvod, který vedl obec před čtyřmi lety k tomu, aby ho pronajala soukromníkovi.

Říha, který kemp využíval, se pondělního zastupitelstva zúčastnil. S objektem už má své plány.
„V první řadě bychom chtěli uvést do stavu provozuschopnosti věci, které už nefungovaly, nebo dosluhovaly,“ přiblížil Říha. Ten vzápětí vysvětlil, že jde převážně o chatky. „Musíme udělat veškerou úpravu,“ doplnil majitel.

S nutností zkvalitnění především ubytování souhlasí i starosta. Podle toho se totiž v posledních letech do této oblasti moc neinvestovalo.
„Myslím si, že nový majitel bude chtít zkvalitnit služby pro uživatele. Vím, že by chtěl upravovat sprchy,“ potvrdil Uřičák.

Změny se však nebudou týkat pouze objektů v autokempu. Říha by chtěl nově také lidem přiblížit vznik a historii autokempu a celé rekreační oblasti. „Nejspíš bychom využili nějaké informační tabule, kde by byly vyznačeny i cyklostezky a naučné chodníky,“ doplnil.

Sám ale přiznává, že takové úvahy jsou zatím ještě předčasné. „Víme to teprve od pondělí. Plány už ale jsou,“ prozrazuje.
Zásadní změny však nový majitel neplánuje. Rozšiřování autokempu totiž není možné.
„Stavební zástavba je ukončena. Navyšování lůžek kapacitně je na hranici,“ uzavírá Říha.