Možnosti ukázat se využily gymnastky z GyTy Kyjov. Dětem nabídly možnost vyzkoušet si cvičení s obručí, žonglování a další aktivity. „Byly jsme tu i vloni a je to pro nás samozřejmě skvělá forma propagace. Touhle cestou se nejlíp potkáme s našimi budoucími členy. Je dobře, že si sem na náměstí našlo cestu hodně lidí. Myslím, že to přiláká do kroužků nové členy," řekla předsedkyně gymnastického klubu Marcela Turečková.

Nejdůležitější je podle ní být vidět. Což se jim na Bambiriádě povedlo. Jedna z trenérek předváděla dětem, co vše se dá v jejich kroužku zvládnout. „Bereme děti od čtyř let. Pracujeme s nimi ve všeobecné gymnastice a ty nejtalentovanější dívky si pak vybíráme do soutěžního oddílu. I teď sledujeme zájem dětí, a když vidíme nějaké talentované, hned mu dáme letáček," poznamenala Turečková.

Kromě sportovních aktivit si děti mohly vyzkoušet i malování, keramiku, viděly mnoho pódiových vystoupení a vyzkoušeli nejrůznější činnosti. Pro mnohé byla lákadlem i vojenská technika, kterou do Kyjova přivezla Armáda České republiky. K vidění byly nejen zbraně, ale také vojenské vozy.

Sanitku a zdravotnickou výbavu vybalil na náměstí 74. lehký motorizovaný prapor Bučovice Plukovníka Bohuslava Malečka. Zájemcům ukázal, jak poskytnout první pomoc. „Máme tu figurínu na nácvik resuscitace, vakuová nosítka, která jdou i vyzkoušet. Je tu i lékařský batoh a další potřebná vybavení. K prohlídce je i sanitní vůz," řekl Lukáš Slejška.

Zájem ze strany dětí o ukázku podle něj byl velký. „Nejvíc zkoušely nepřímou srdeční masáž na figuríně. Lákadlem jsou i nosítka. Měli jsme tu dva studenty, kteří studují na záchranáře a ti se o to hodně zajímali. To už byla takové profesionálnější," podotkl Slejška.

A pro milovníky zvířat byli velkým lákadlem kyjovští chovatelé. Ti předvedli králíky, ptactvo i psy. „Máme tu zástupce malých, velkých i středních plemen. Jsou tu i tři plemena holubů jednoho našeho mladého chovatele a drůbež," popsal předseda chovatelů Jiří Rovenský. Akce má podle něj velký smysl. „Vloni tu byla maminka s dcerou, které se líbily zebřičky. Koupila si je a dneska už je naší členkou. Což je skvělé, protože chovatelů není tolik, jako třeba sportovců," doplnil Rovenský.