VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bardotka i bubny tajgy. Historické vlaky projedou v sobotu po Vlárské dráze

Brno /FOTOGALERIE/ - Šlechtična, Bardotka nebo Sergej v sobotu ovládnou železniční trať z Brna do Veselí nad Moravou. Historické lokomotivy s těmito jmény vyjedou u příležitosti výročí sto třiceti let existence Vlárské dráhy, tratě z Brna do Trenčianské Teplé.

20.10.2017 AKTUALIZOVÁNO 20.10.2017
SDÍLEJ:

Lokomotivy, které vyjedou na trať u příležitosti oslav výročí Vlárské dráhy.Foto: České dráhy

Vlárská dráha dostala jméno podle řeky Vláry, podél které je vedená její koncová část. Jediným vlakem v celé délce jí lidé už neprojedou, je rozdělená do tří samostatných traťových oddílů.

Historické vlaky v sobotu pojedou v úseku mezi Brnem a Veselí nad Moravou. „Po deváté hodině ráno vyjede z Brna mimořádně vlak tažený parní lokomotivou Šlechtičnou, vyrobenou v roce 1947. Na konci vlaku pojede historická dieselová lokomotiva Bardotka, součástí vlaku budou i vozy Rybáky ze čtyřicátých a padesátých let,“ zmínila mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Vlárská dráha v číslech
• 130 let letos slaví (v roce 1887 vznikl úsek z Brna)
• 3 samostatné traťové oddíly ji v současnosti tvoří
• 5 let trvalo její vybudování v pěti etapách (vybudovaná byla od 1. dubna 1883 do 28. října 1888)
• 179 kilometrů je dlouhá
• 3,5 hodiny trvala cesta po Vlárské dráze rychlíku v 80. letech minulého století

Na pravidelných linkách se navíc v sobotu objeví historické motorové vozy Krokodýl a Kredenc, po trati do Veselí nad Moravou se projede i nákladní vlak v čele s historickou lokomotivou Sergej. „V republice už jsou jen tři provozuschopné exempláře,“ podotkla Bezuchová.

Z Brna nákladní vlak vyjede v půl sedmé ráno. „Jízdy všech historických vlaků budou zajímavé. V běžném provozu už žádné z těchto vozidel člověk nepotká,“ poznamenal vlakový nadšenec a strojvedoucí Radim Škopec.

Podle něj je výjimečná zejména jízda Sergeje. „Lidé po jeho shlédnutí určitě hned pochopí, proč se lokomotivě přezdívalo bubny tajgy. Je velice hlučný,“ zmínil Škopec.

Jízdní řády historických vlaků (sobota 21.10.)
Parní vlak s lokomotivou šlechtičnou (tam-zpět)

9:09 Brno hl. n. 18:14
9:36 Slavkov u Brna 17:48
9:45 Bučovice 17:40
9:52 Nesovice 17:34
10:11 – 10:42 Kyjov 17:14
10:55 Vracov 17:03
10:59 – 11:14 Bzenec 17:00
11:22 Veselí nad Moravou 16:50

Historické lokomotivy na pravidelných linkách (sobota 21.10.)
Veselí nad Moravou 11:40
Strážnice 11:52
Sudoměřice nad Moravou 12:02
Hodonín 12:20

Hodonín 13:17
Sudoměřice nad Moravou 13:34
Strážnice 13:42
Vnorovy 13:47
Veselí nad Moravou 14:08
Lipov 14:19
Veliká nad Veličkou 14.27

Veliká nad Veličkou 15:25
Lipov 15.33
Veselí nad Moravou 15:42

Nákladní vlak na čele s lokomotivou Sergej (sobota 21.10.)
K vidění bude:

Brno-Maloměřice - odjezd 6:40
Kyjov 9:20 - 10:55
Veselí nad Moravou - průjezd 11:55
Velká nad Veličkou 12:35–13:25
Veselí nad Moravou - průjezd ve 14:05
Kyjov - průjezd 15:00
Brno-Maloměřice - příjezd 17:30

Autor: Eliška Gáfriková

20.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 500 Kč Obsluha ostatních strojů a zařízení na výrobu, zpracování, uchování potravin a příbuzných výrobků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pracoviště: Masarykovo náměstí 61/39, 697 01 Kyjov. Pracovní doba od 6:00 do 14:00 hod, od 22:00 do 6:00 hod. Vhodný zdravotní stav. Obsluha ostatních strojů a zařízení na výrobu, zpracování, uchování potravin a příbuzných výrobů.. Pracoviště: Ttt-neres s.r.o. - hapek kyjov, Masarykovo náměstí, č.p. 61, 697 01 Kyjov 1. Informace: Ing. Sedlař, +420 775 404 104. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 45 000 Kč Svářeči Svářeč AL (MIG/TIG). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 45000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: POHOVORY PROBÍHAJÍ NA ADRESE PLUCÁRNA ,695 01 HODONÍN, , Provoz dvousměnný, třísměnný i turnusový., Náplň práce:svářecí a zámečnické práce, svařování hliníku, svářence z plechu z tloušťky 2-3 mm, práce v hale, práce podmíněna výkonem, Požadujeme: Praxe (ČSN EN 287-1 131, ČSN EN 287-1 141) (MIG + TIG), 3 roky, Místo výkonu práce je Česká Republika.. Pracoviště: Almark group s.r.o. - hodonín, Plucárna, č.p. 3560, 695 01 Hodonín 1. Informace: Hana Kovaříková, +420 511 116 701. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 14 000 Kč Obsluha vysokozdvižných a jiných vozíků a skladníci manipulant/ka a řidič/ka VZV, skladník/ce - manipulant/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Velkomoravská 3243/35, 695 01 Hodonín. Popis práce: příjem a výdej zboží, manipulace s materiálem a výrobky (nízkozdvižný a vysokiozdvižný vozík), obsluha stroje na ovinování palet, vykládka a nakládka vozidel, práce ve dvousměnném provozu bez pracovních víkendů., Požadavky: praxe v řízení VZV, ŘP sk . B, dobrá pracovní morálka, aktivní a činorodý přístup k práci, samostatnost, spolehlivost, pečlivost, kladný vztah ke svěřeným hodnotám, schopnost učit se novým věcem (zaškolíme), smysl pro čistotu a pořádek, čistý trestní rejstřík., Nabídka: zázemí a zkušenosti zavedené, stabilní, rozvíjející se výrobní firmy, pevná složka mzdy s motivačním ohodnocením výsledků a aktivity, práce v čistém a klidném prostředí, nástup možný ihned. Obor: doprava, logistika a zásobování, výroba a průmysl. , Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám strukturovaný životopis na adresu: ivana.petricova@kampioffice.cz. Ohledně termínu osobního pohovoru Vás budeme obratem informovat.. Pracoviště: Kampi office s.r.o., Velkomoravská, č.p. 3243, 695 01 Hodonín 1. Informace: Ivana Petricová, +420 518 340 182. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 20 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Blatnice pod Sv. Antonínkem 154. Podmínkou 5 let praxe jako kuchař/ka. Kontakt na tel. 603 159 996, na mail: zaiko@seznam.cz, osobně od 10:00 do 15:00 hod. Pracoviště: Zaiko cz s.r.o.- restaurace roháč, 696 71 Blatnice p.Sv.Antonínkem. Informace: Michal Zajíc, +420 603 159 996.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kamil Vašíček na lehokole.

Čtyřiadvacetihodinovka na lehokole: ujel 222 kilometrů a v noci i dvakrát boural

Mezinárodní strojírenský veletrh na brněnském výstavišti. Ilustrační foto.
11

Strojírenský veletrh: lokomotiva Stříbrný šíp či robot frézující sochu Masaryka

Bez bariér dohlédnou na Alpy. Unikátní kruhovitou rozhlednu dokončí ještě v září

Jižní Morava - Největší boom stavění rozhleden pominul. Přesto za poslední tři roky na jižní Moravě vyrostly čtyři. Další a atypickou k tomu staví na Břeclavsku.

Havaroval a usnul. Řidič čpící alkoholem ožil až před policií. Hlídce utíkal

Hodonín – Osobní BMW havarovalo, když najelo na vyvýšený ostrůvek. Navíc řidič spí. Takové oznámení přijali hodonínští policisté v neděli ráno z Brandlovy ulice. „Když se nejbližší policejní hlídka blížila k místu události, řidič z auta utekl,“ přiblížil v pondělí hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Houbaři se radují, nosí plné koše. Žně přitom ještě ani nezačaly, říká odborník

Brno, Brněnsko /ANKETA/ - Mnozí už kvůli letnímu suchu a horku ani nedoufali. Přesto se dočkali a z lesa teď nosí plné košíky hub. Jejich fotkami se chlubí na sociálních sítích a radí ostatním, kam vyrazit.

AKTUALIZOVÁNO

Silný noční vítr zvedal plechy na střechách, spadený strom zablokoval vlak

Jižní Morava – Silný podzimní vítr v noci na pondělí komplikoval řidičům cestu po silnicích a zaměstnal také jihomoravské hasiče. K odstraňování jeho následků vyjížděli od nedělní osmé hodiny večer do pondělích čtvrt na devět ráno celkem k 59 případům.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT