VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bardotka i bubny tajgy. Historické vlaky projedou v sobotu po Vlárské dráze

Brno /FOTOGALERIE/ - Šlechtična, Bardotka nebo Sergej v sobotu ovládnou železniční trať z Brna do Veselí nad Moravou. Historické lokomotivy s těmito jmény vyjedou u příležitosti výročí sto třiceti let existence Vlárské dráhy, tratě z Brna do Trenčianské Teplé.

20.10.2017 AKTUALIZOVÁNO 20.10.2017
SDÍLEJ:

Lokomotivy, které vyjedou na trať u příležitosti oslav výročí Vlárské dráhy.Foto: České dráhy

Vlárská dráha dostala jméno podle řeky Vláry, podél které je vedená její koncová část. Jediným vlakem v celé délce jí lidé už neprojedou, je rozdělená do tří samostatných traťových oddílů.

Historické vlaky v sobotu pojedou v úseku mezi Brnem a Veselí nad Moravou. „Po deváté hodině ráno vyjede z Brna mimořádně vlak tažený parní lokomotivou Šlechtičnou, vyrobenou v roce 1947. Na konci vlaku pojede historická dieselová lokomotiva Bardotka, součástí vlaku budou i vozy Rybáky ze čtyřicátých a padesátých let,“ zmínila mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Vlárská dráha v číslech
• 130 let letos slaví (v roce 1887 vznikl úsek z Brna)
• 3 samostatné traťové oddíly ji v současnosti tvoří
• 5 let trvalo její vybudování v pěti etapách (vybudovaná byla od 1. dubna 1883 do 28. října 1888)
• 179 kilometrů je dlouhá
• 3,5 hodiny trvala cesta po Vlárské dráze rychlíku v 80. letech minulého století

Na pravidelných linkách se navíc v sobotu objeví historické motorové vozy Krokodýl a Kredenc, po trati do Veselí nad Moravou se projede i nákladní vlak v čele s historickou lokomotivou Sergej. „V republice už jsou jen tři provozuschopné exempláře,“ podotkla Bezuchová.

Z Brna nákladní vlak vyjede v půl sedmé ráno. „Jízdy všech historických vlaků budou zajímavé. V běžném provozu už žádné z těchto vozidel člověk nepotká,“ poznamenal vlakový nadšenec a strojvedoucí Radim Škopec.

Podle něj je výjimečná zejména jízda Sergeje. „Lidé po jeho shlédnutí určitě hned pochopí, proč se lokomotivě přezdívalo bubny tajgy. Je velice hlučný,“ zmínil Škopec.

Jízdní řády historických vlaků (sobota 21.10.)
Parní vlak s lokomotivou šlechtičnou (tam-zpět)

9:09 Brno hl. n. 18:14
9:36 Slavkov u Brna 17:48
9:45 Bučovice 17:40
9:52 Nesovice 17:34
10:11 – 10:42 Kyjov 17:14
10:55 Vracov 17:03
10:59 – 11:14 Bzenec 17:00
11:22 Veselí nad Moravou 16:50

Historické lokomotivy na pravidelných linkách (sobota 21.10.)
Veselí nad Moravou 11:40
Strážnice 11:52
Sudoměřice nad Moravou 12:02
Hodonín 12:20

Hodonín 13:17
Sudoměřice nad Moravou 13:34
Strážnice 13:42
Vnorovy 13:47
Veselí nad Moravou 14:08
Lipov 14:19
Veliká nad Veličkou 14.27

Veliká nad Veličkou 15:25
Lipov 15.33
Veselí nad Moravou 15:42

Nákladní vlak na čele s lokomotivou Sergej (sobota 21.10.)
K vidění bude:

Brno-Maloměřice - odjezd 6:40
Kyjov 9:20 - 10:55
Veselí nad Moravou - průjezd 11:55
Velká nad Veličkou 12:35–13:25
Veselí nad Moravou - průjezd ve 14:05
Kyjov - průjezd 15:00
Brno-Maloměřice - příjezd 17:30

Autor: Eliška Gáfriková

20.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 13 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z kovů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pracoviště: Průmyslová 1582, 696 85 Moravský Písek. Vzdělání není rozhodující. Práce prováděna ve výrobních prostorách je fyzicky náročná - fyzický stav musí odpovídat té práci. Časová flexibilita, komunikativní schopnosti, ochota učit se novým věcem.. Pracoviště: Praim-work s.r.o. - bzenec, Průmyslová, č.p. 1582, 696 85 Moravský Písek. Informace: Yuriy Khalus, +420 774 433 583.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Dispečer 19 000 Kč

Dopravní dispečeři dispečer/ka vnitrostátní kamionové přeprav. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Záviště 32, 696 05 Milotice. Pracovní náplň: dispečink vnitrostátní kamionová doprava - na starosti cca 4 kamiony, administrativa s tím spojená - objednávky, cestovní příkazy, apod. Požadujeme: komunikativní osobnosti, časová flexibilita, ŘP sk.B- aktivní řidič/ka, znalost práce na PC, znalost databází přeprav a praxe v dopravě výhodou. Nabízíme: práce v mladé dynamicky se rozvíjející společnosti, možnost kariérního růstu, dobrý kolektiv, částečně flexibilní pracovní doba, individuální přístup k zaměstnancům, motivační roční prémie. Kontakt na mail: lhdservice@seznam.cz. Pracoviště: Lhd service, s.r.o. - milotice, Závistě, č.p. 197, 696 05 Milotice u Kyjova. Informace: Ladislav Bůček, +420 777 364 460.

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 23 000 Kč

Zámečníci strojů zámečník pro montáž a výrobu technologického zařízení. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Svatoborská 591/87, 697 01 Kyjov. Svářečské zkoušky ZK 135, ZK 141. ŘP sk. B. Kontakt na mail: zobalova@sebesta.cz. Pracoviště: Šebesta, spol.s r.o. - provozovna kyjov, Svatoborská, č.p. 591, 697 01 Kyjov 1. Informace: Jitka Zobalová, +420 517 071 266.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 19 000 Kč

Všeobecné sestry s osvědčením všeobecná zdravotní sestra v ordinaci praktického lékaře. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Horní Valy 3859/4, 695 01 Hodonín. Osvědčení MZ k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu výhodou Jiné požadavky: zdravotní způsobilost, bezúhonnost, spolehlivost, empatie, organizační schopnosti a profesionalita. Schopnost samostatné práce. Práce s ambulantním programem Medicus/PC doktor. Stravenky, vzdělávání, penzijní nebo životní pojištění. Kontakt na tel. 518 352 205 od 9:00 do 14:00 hod, na mail: j.zufankova@seznam.cz. Pracoviště: Ordinace hodonín s.r.o., Horní Valy, č.p. 3859, 695 01 Hodonín 1. Informace: Jana Žufánková, +420 518 352 205.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dudek obecný. Ilustrační foto.

Dudníky pro dudky. Zoo pomáhá s návratem ohrožených druhů do volné přírody

Ilustrační foto

Stop stavbě kanalizace. Nechte nám vodu, žádají zahrádkáři z vyschlého Výhonu

Skládka opakovaně hoří. Požárům nejde zabránit, nejsou nebezpečné, tvrdí hasiči

Únanov - Hasiči vyjížděli letos často k požárům na skládce odpadu u Únanova. Podle hasičů šlo o o hloubkové požáry, kterým není možné zabránit.

Kráska z Íránu, Maroka nebo jihu Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny B

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

AKTUALIZOVÁNO

Dotace na kontroverzní hru? Na znásilňování muslimky nepřispějeme, rozhodl kraj

Brno – Milionová dotace pro Národní divadlo Brno na festival Divadelní svět se nevztahuje na kontroverzní hry Naše násilí a vaše násilí a Prokletí.

Za urychlení stavby dálnice D55 lobbují obce i v Senátu

Praha, Jižní Morava /MAPA/ – Zatím devatenáct obcí z Hodonínska a Břeclavska se připojilo k prohlášení, jehož cílem je urychlení výstavby dálnice D55. Ta má vést Jihomoravským krajem od Veselí nad Moravou až po Břeclav. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT