„Udělali jsme si rodinný výlet. Původně jsme chtěli jet z Hodonína po stezce podél Moravy a orazit si ve Skalici, ale bylo tam zavřeno. Tak jsme to protáhli do Petrova, kde byl teda pěkný nával,“ svěřila se jedna z cyklistek, jež se představila jako Michaela.

Její slova potvrdila i manažerka svazku Obce pro Baťův kanál Martina Kočvarová. Zvýšený zájem byl podle ní patrný už o Velikonocích, uplynulý víkend ale označila jako neobyčejný.

„Nápor v Petrově byl nejspíš i kvůli tomu, že zavřeno zůstalo ještě ve Strážnici, kde ale otvírají už o tomto víkendu,“ poznamenala manažerka Kočvarová.

Hodoňáci, které cyklotrasy máte nejraději?
ANKETA: Baťův kanál či Mutěnka. Hodoňáci, jakou cyklotrasu máte nejraději?

Plno bylo o víkendu podle provozovatele Jiřího Wagnera také u rodinného penzionu a bistra U Veličky ve Strážnici.

„Otevíráme pravidelně s prvními paprsky slunce. Snažíme se držet poslední víkend v březnu. Teď přijelo hodně rodin s dětmi, které využily naši zahradu. Doufáme, že nám počasí bude přát i nadále,“ reagoval Wagner na dotaz Deníku.


Nahrává se anketa ...

Přístaviště ve Skalici je v těchto dnech ještě mimo provoz, opodál pokračují stavební práce na přilehlé plavební komoře. Otevřeno má být od května.

S aktuálnímu úpravami Baťova kanálu musí lidé po objížďkách. Více informaci lze najít TADY.

  • Aktuální objízdné trasy pro cyklisty u Baťova kanálu.

Aktuální objízdné trasy pro cyklisty u Baťova kanálu.Aktuální objízdné trasy pro cyklisty u Baťova kanálu.Zdroj: DSO Obce pro Baťův kanál