Loď nahradila po čtvrt století Trilaterální informační a rezervační centrum, známější pod zkratkou TIRC. „Na Baťově kanále neustále probíhají úpravy pro zvýšení komfortu jeho návštěvníků. Jednou z těch více viditelných změn je demolice budovy TIRCu, která vznikla v rámci stavby veselského přístavu před pětadvaceti lety,“ přiblížil Michal Nezval z obecně prospěšné společnosti Baťův kanál.

Bývalou dominantu přístavu nahrazuje nový gastroprovoz v moderní modulové stavbě. Návštěvníci oblíbené lokality se tak budou moci těšit na Bistro Dog in Dock.

„Otvírat budeme pravděpodobně prvního května. Dole bude čistě bistro. Nahoře budeme často dělat degustace, takže prostory budou sloužit jako náš showroom. Prostřední a horní patro budou také k dispozici k pronájmu, například na různé oslavy, svatby a další akce,“ sdělil Deníku Tomáš Zbořil, jednatel Vinařství Veselí nad Moravou, které je součástí investiční skupiny Trigema.

Nově otevřená restaurace Na radnici s více než stoletou tradicí znovu vítá své hosty.
Legendární restaurace Na radnici v Hodoníně po letech otevřela. Podívejte se

Novinka by se tak měla slavnostně otevřít spolu s oficiálním odemčením Baťova kanálu pro novou plavební sezonu. Je také možné, že už před touto slavnostní akcí bude nový gastropodnik ve zkušebním provozu. Jeho kapacita by měla být kolem stovky hostů.

V režii tohoto soukromého investora pokračují ale také práce v blízkosti kempu, a to na ubytování, které má nabídnout na sto lůžek. „Ubytování bychom chtěli otevírat také prvního května. A budou se jmenovat Apartmány Dog in Dock, chtěli bychom, aby tak vynikala naše značka,“ podotkl Zbořil. Tento brand je mimo jiné k vidění i na lahvích z vinařství či na Wine trucku.

Podívejte se na časosběrné video o budování nová základny záchranářů ve Veselí nad Moravou.
Stavba základny záchranářů ve Veselí: Podívejte se na časosběrné video

Krom toho, co se děje nad zemí, se před někdejší Salajkou pracuje také přímo na povrchu. Vznikají tady totiž nové zpevněné parkovací plochy.

„Výsledkem tohoto projektu bude pětapadesát nových parkovacích stání. Parkoviště bude provozované v režimu takzvaného chytrého parkoviště. Každé parkovací místo bude vybaveno senzorem detekujícím obsazenost a při vjezdech do města budou umístěny elektronické informační tabule, které budou neustále aktualizovat informace o volných místech,“ popsala mluvčí veselské radnice Olga Svoják nový systém, který má řidičům velmi usnadnit parkování.

Tady, zároveň v blízkosti silnice I/54, budou nově i dobíjecí stanice pro elektroauta. „Celkem zde budou tři stojany pro čtyři auta. Dokončení projektu se plánuje během jarních měsíců tohoto roku,“ uvedla mluvčí.

Územní pracoviště Finančního úřadu v Hodoníně.
Daň z nemovitostí 2024 na Hodonínsku. Lidé zaplatí o stovky víc než loni

Zároveň připomněla, že naproti nově vznikajícího parkoviště přibude ještě třicet dalších míst k parkování. Vinařství totiž bude mít k novému ubytování padesát parkovacích stání. „Z memoranda mezi městem a společností Vinařství vyplývá závazek, že musí být třicet míst veřejných,“ osvětlila Svoják s tím, že i toto parkoviště má být hotové ještě na jaře.

„Znamená to, že v této lokalitě přibude během první poloviny příštího roku pětaosmdesát nových parkovacích míst, což přispěje k modernímu a efektivnímu řešení parkovacích potřeb v této atraktivní lokalitě. Přístav ve Veselí nad Moravou bude tak lépe připraven na návštěvníky ještě před zahájením nové plavební sezony,“ dodala mluvčí veselské radnice.

MOHLO BY VÁs ZAJÍMAT: Za dva dny má řeka Morava na Hodonínsku vystoupat až o metr

Zdroj: Deník/Petr Turek