„Původní jez na Radějovce byl kompletně odbourán a aktuálně stavbaři pracují na stavební jímce, aby byla vytvořená suchá stavební jáma pro založení nového jezu," informoval mluvčí Ředitelství vodních cest Jan Bukovský.

Pro plavební komoru už je stavební jáma hotová. Také na mostech přes kanál dělníci pracují a už jsou vybetonované pilíře prvního z nich. „Současné počasí mimořádně stavební práce neomezuje, zhotovitel se zimním počasím počítal a užívané postupy nejsou nijak mimořádné," podotkl Bukovský.

Po úspěšné sezoně odstartovaly práce na opravách a rozvoji Baťova kanálu.
Baťův kanál a úspěšná sezona. Největší provoz byl ve Veselí, Vnorovech a Petrově

Stavební práce také uzavřely turistickou trasu, která vede přes jez i cyklotrasu na pravém břehu Radějovky.

Po dokončení nové plavební komory i úpravách koryta Radějovky se prodlouží splavnost Baťova kanálu o sedm kilometrů až do Hodonína. Hotovo má být v roce 2025, prodlouženou vodní cestu turisté využijí od plavební sezony v roce 2026. Náklady jsou 339 milionů korun bez daně.

Na to budou navazovat další akce. „Konkrétně stavba koncového přístavu v Hodoníně, prodloužení splavnosti na sever do Kroměříže, výstavba přístavu v Kroměříži," vyjmenoval už dříve ředitel Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů.