Více než tři desítky let staré přemostění letos v lednu uzavřel zhoršující se havarijní stav s propadávající se dlažbou. „Od statiků máme navržené řešení opravy tak, aby pak lávka dva roky bez nějakých problémů vydržela,“ řekl Deníku vedoucí radničního odboru investic Petr Helísek. Deník o začátku prací psal TADY.

Jak je možné nyní na místě vidět, lidé budou chodit po zcela novém povrchu. Podle informací z radnice lze očekávat, že lávku by mohli využívat už v polovině dubna. Přístupná a průchozí má ale být nejpozději 1. května, kdy na Baťově kanálu oficiálně začíná turistická sezona.

„Poslední informace ze stavby jsou takové, že firma by chtěla práce na lávce dodělat v příštím týdnu,“ sdělil vedoucí.

Partneři Stanislav Moos a Daniela Bartálová si krátce po narození dcery v Hodoníně splnili velké životní přání a otevřeli kavárnu.
Nejprve porod, pak vlastní podnik. Pár z Hodonína si kavárnou plní životní přání

Brzy by se tak mělo ulevit také řidičům, kteří přejíždějí kanál po vytěžované silnici druhé třídy 426 spojující Strážnici s bzeneckým Přívozem. Částí silnice totiž kvůli uzavřené lávce stále vede koridor pro pěší a cyklisty. K jeho odstranění má dojít právě po zprovoznění opravené lávky.

Ta má sloužit jen dočasně, zřejmě zmíněné dva roky. Tuto dobu budou mít Strážničané na to, aby se jim podařilo novou lávku nejen vyprojektovat, ale hlavně po obdržení stavebního povolení ji také vybudovali. Přemostění přitom neslouží jen přechodu přes vodní cestu, ale také tudy vedou sítě včetně kanalizace či kabelů pro pouliční osvětlení.

Opravovaná lávka přes Baťův kanále ve Strážnici, stav 3. dubna.Opravovaná lávka přes Baťův kanále ve Strážnici, stav 3. dubna.Zdroj: Deník/Petr Turek