Ani tentokrát to některé žaludky desetibojařů nezvládly. Nejméně zle z pití piva bylo Jaroslavovi Pížovi. Ten se s diciplínou rozloučil už po pár hltech se slovy: my přece pivo nepijeme. Narážel tak na svůj včelí kostým. Na oblečení si on i jeho bratr Libor dali záležet.

„Přátelé, přestože vidíte na startu včelku Máju a egypťana Sinuheta, vězte, že jde o bratry Pížovi. Bude bratrovražedný boj,“ hlásil před natahováním koštýřem moderátor. Na konci soutěže se ale ani jeden z Pížů na stupně vítězů nedostal.

„Šampionem se stal místní Jiří Pavka. Za ním se umístnil Václav Silný z Jankovic a třetí David Machů ze Zarazic,“ hlásil výsledky hlavní organizátor Jan Přibyl. Ten Vnorovským recesistické klání přináší každoročně s tím, že vždy některé disciplíny obměňuje. Kromě oblíbeného pití piva nebo jezení řízků tak letos zaujala například chůze na chůdách, se kterou si závodníci moc „nepotykali“. Jako Jan Železný si i zaházeli. Jednodušší to měli tím, že každý dostal pro svůj hod figuranta, těžší zase tím, že neměli oštěp, ale vidle. Také běh s opicí dal všem zabrat. Kromě opice imaginární v podobě vypitého piva dostal každý ještě plyšovou. Než s ní vyrazil na trať, musel se rychle obtočit desetkrát kolem tyče.

„Dělám to pro lidi. Mám rád recesi,“ odpověděl Přibyl na otázku, proč se do pořádání desetiboje pouští na vlastní náklady. Opět ale přispěli i sponzoři. Vítězové tak odjeli s pěknými cenami. Vítěz dostal od pořadatele horské kolo.