Po dvou letech se na hodonínské pódium vrátil Petr Bende & band, vystoupily kapely Charlie a torzo, Diamant, Notabene, CM Strážničan a uskutečnila se také již tradiční diskotéka Luďka Ptáčka. „Velkou pozornost si zasloužila i vystoupení TK Classic při Středisku volného času Hodonín, hodonínských mažoretek a zejména klientů Zeleného domu pohody a dětí z dětského domova," uvedla za spolek Benatura Simona Lukášová.

Zajímavostí byla prodejní výstava obrazů již známého hodonínského malíře Petra Přikryla, fotokoutek, premiérově umělecké malování na tělo - takzvaný bodypainting - od Libora Havránka a dekorativní líčení Andrey Janečkové.

Při vstupu na ples darovaly děti z dětského domova všem příchozím keramickou ozdobu v podobě srdíčka, kterou vyrobili klienti Zeleného domu pohody. „Překvapením se stal křest knihy Hudba Hodonín zpracované Ivanem Tvrďochem, která by nevznikla bez pomoci spolku Benatura. Zvláště pak vstřícné aktivity zakládajícího člena Vítězslava Krabičky a za účinného přispění města Hodonína," upozornila Lukášová.

Ceny do tomboly věnovali sponzoři a dobrovolní dárci. Výtěžek ze vstupného a prodeje z tomboly, která letos čítala rekordních sedm set cen, byl slavnostně předán v závěru plesu. Ředitel Zeleného domu pohody Petr Srnec převzal šek ve výši devadesáti tisíc korun a ředitel Dětského domova Hodonín Vlastimil Kluďák šek na padesát tisíc korun. „Tento výtěžek je nejvyšší dosažený v historii všech benefičních plesů pořádaných Benaturou," upozornila Lukášová s tím, že další ročník plesu je v plánu na 17. února 2018.