„Štědrý den začíná pro skauty společnou snídaní v klubovně. Poté vyrážíme s lucerničkami do ulic,“ řekl vedoucí skautského střediska v Kyjově Jan Polášek.

Skauti se světlem navštívili například také dům s pečovatelskou službou, své rodiny a známé. „Betlémským světlem chceme také poděkovat příznivcům, kteří naši činnost pro děti a mládež podporují,“ dodal Polášek.

Dům od domu

Skauti se světlem chodili na spoustě dalších míst. Na vesnicích ale nemají stanoviště u obchodů, chodí dům od domu, nebo tam, kam si jich lidé zavolali.

Tradice světla z Betléma začala už v roce 1986, kdy byl malý plamínek letecky převezen nadací Světlo ve tmě do rakouského Lince. Akce se rok od roku rozrůstala a místem, kam letadlo se světlem z Betléma přistává, se stala Vídeň. Odtud se plamínek šíří do pětadvaceti evropských zemí a můžou se z něj těšit miliony domácností.

Předání Betlémského světla se Vídni letos uskutečnilo 10. prosince. Do České republiky jej přivezli brněnští skauti, kteří také zajistili rozvoz světla vlaky po celé republice.