Bude z plastu a obecní pokladnu vyjde na čtvrt milionu korun. „Současný prostor je z litého asfaltu, tehdy tvořený pro míčové hry. V současné době je k tanci nevhodný. Jelikož se u nás konají pětidenní hody, nemůžeme to tak nechat," přiblížil problematiku hovoranský starosta Josef Grmolec.

V nabídce se objevily rovnou tři různé varianty. Betonová verze kvůli vysokým nákladům nepřipadala v úvahu. Dále se nabízelo plochu udělat z plastových plátů, které se ale jevily také jako nevhodné. „Nejlepší volbou byla hlazená vrstva plastového koberce. Ten je odolný proti dešti a horku," informoval starosta.

Před několika lety nechali Hovoranští také postavit nový přístřešek k tanečnímu prostoru. Dalším záměrem je oprava pěti schodů včetně pódia. Pod ním se skrývá zázemí pro muzikanty. „To také zkulturníme vnitřním nátěrem," doplnil Grmolec s tím, že do letní sezony by stavební firma měla práce dokončit.

Na tomto místě se totiž koná více než osm velkých akcí ročně. Jednou z nich je také koncert Petra Bende, který navštívila i Simona Neduchalová z Hodonína. „Naposledy jsem tam byla v létě. Atmosféra byla parádní, akorát je tam málo míst k sezení. Hlavně se nedá tančit na parketě, což je stěžejní," řekla Neduchalová.

Tradičních hodů se pravidelně účastní na pět set lidí. „Doufáme, že se díky novinkám povedou ještě lépe," dodal starosta.