Kvůli výpadku se uzavřel městský úřad na Národní třídě. Odstávka elektřiny ovlivňuje ale i chod dalších budov úřadu. Na radnici a pobočce na Horních Valech nefungují telefony ani e-maily.

Kromě úřadu je bez elektrického proudu i zdravotnické středisko Homedica, hlavní pošta a policie. Ovšem například fungování pošty ani policejní stanice výpadek proudu nijak výrazně neomezuje. „Náš uzemní odbor má totiž záložní zdroj," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Ten využívají i na poště. „Samozřejmě mohou nastat nějaké komplikace, ale otevřeme," sdělila v pondělí Jitka Kotásková z hodonínské pošty.

Odstávka elektřiny postihla i sídlo Hodonínského deníku Rovnost, celý den je tak zavřená řádková inzerce. Výpadek proudu je zvláště nepříjemný pro zimní stadion, kde už od třetího srpna zahájili bruslařskou sezonu. „Kvůli odstávce si půjčíme náhradní zdroj. Problematičtější bude chystaný výpadek za deset dní, kdy pořádáme zápas," upřesnil v pondělí Otakar Čajka, ředitel firmy TEZA Hodonín, která stadion provozuje. Dodal, že u příštího výpadku se jedná o změně termínu. Ty se chystají v srpnu ještě tři ve stejné lokalitě, a to jednadvacátého, šestadvacátého a jednatřicátého­. (nen)