Po pondělním návštěvě slovenské prezidentky Zuzany Čaputové další akce ruší nebo přesouvají. „Ty co byly naplánované v hlavním sále do 27. března, se konat nebudou,“ sdělil ve středu za hodonínský Dům kultury Tomáš Vrba. Zájemci tak přijdou o film Hovory s TGM i koncert Stamicova kvarteta.

Psycholog Jiří Brančík.
Nemocným je dobré volat denně. Třeba co dělají vnoučci, radí příbuzným psycholog

Hlavní akce pro veřejnost na radnici i pod ní Kouzlo první republiky asi postihne podobný osud. Historický kolotoč s CK poštou, strážníky a policajty se totiž neroztočí. „V současnosti se jedná o osudu této dvouakce s tím, že den otevřených dveří s komentovanými prohlídkami radnice se přesune na podzim,“ uvedl mluvčí městského úřadu Josef Horníček.

V současnosti mohou místní i turisté z celého kraje zavítat do hodonínského zámečku, kde je až do 24. května k vidění výstava Setkali se s Masarykem. „Vybrali jsme deset osobností nejen z oblasti politiky, ale také umění. Jsou to tři Moravané, tři Slováci, tři Češi a egyptský král,“ přiblížila autorka expozice Hana Sýkorová. Ke vstupence dostanou příchozí speciální placku s logem výročí.

Hodonínsko je zatím bez nákazy, desítky lidí jsou ale v doporučené karanténě

Některou z Masarykovských akcí v Hodoníně by ještě rád ve volném čase navštívil například Lukáš Krpál. „Jde o zásadní osobnost našich dějin, a navíc je místním rodákem,“ podotkl Krpal.

Mezi ty letní patří cyklovýlety ve stopách malého Masaryka či noční komentované prohlídky stálou expozicí věnovanou prvnímu prezidentu Československa.

Milotický zámek i se zahradou budou zavřené až do odvolání.
Matky s kočárky smutní, skateboardistky se radují. Zámecký park je bez lidí

Zajímavou novinku letos plánuje radnice. Chce totiž dokončit Masarykovou stezku. „Ta bude připomínat jeho prezidentskou návštěvu v červnu 1924 a bude kopírovat cestu Hodonínem, jak jím projížděl a procházel,“ dodal hodonínský starosta Libor Střecha.

Online reportáž