Za tímto nápadem stojí Jitka Rybová. Pracuje v Charitě Kyjov a je Martinovou osobní pečovatelkou. „Již nějakou dobu se nám v hlavě rodila myšlenka přebudovat původní koupelnu s vanou na bezbariérovou se sprchovým koutem, uzpůsobenou právě požadavkům našeho klienta. Manipulace s takto postiženým člověkem je za stávající situace a podmínek v koupelně takřka nemožná,“ upozorňuje Rybová.

Jenže udělat náročnou rekonstrukci nebylo v Martinových finančních silách. Bezbariérová koupelna tak zůstávala ve sféře snu. „Oslovila jsem firmu s prosbou, zda by nám mohla aspoň nějakým způsobem s řešením pomoct. Lidský přístup, angažovanost a ochota pracovníků mě mile překvapila. Toto všechno jen dokazuje, že ani v dnešní nelehké době jim nejsou osudy postižených lidí v těžké životní situaci lhostejné a podávají jim pomocnou roku,“ přibližuje své zkušenosti Martinova pečovatelka.

Zaměstnanci hodonínské stavební firmy zahájili práce na rekonstrukci koupelny po dohodě s Martinem Havlišem a zástupci Charity v únoru.

Vše by mělo být hotové do půlky března. „Koupelna byla v nevyhovujícím stavu a byla kompletně zrekonstruovaná. Akce si vyžádala celkové bourání, zajištění nových rozvodů vodo-topo i elektřiny. Vedle instalace zdravotechniky jsme také zajistili veškeré podlahářské práce, obklady, malby, nátěry a úpravu stropu, aby byla koupelna nejen funkční, ale i estetická,“ popisuje změny stavbyvedoucí Evžen Mohyla.