Pokud podle něj půjde všechno dobře, na jaře příštího roku by obec mohla vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele. „Na stavu silnice se podepsaly výstavba vodovodu, plynovodu a pokládání různé kabeláže. Za posledních třicet let byla třikrát rozkopaná. Jediné, co se dělalo, byly závěrečné úpravy povrchu. Nechali jsme provést zátěžové zkoušky a ty dopadly špatně," přiblížil stav cesty starosta.

Plánovaná rekonstrukce zahrnuje také nosnou konstrukci a chodníky, aby se zvýšila bezpečnost chodců. Součástí je rovněž řešení přístupu ke škole. „V současné době je problém s tím, že rodiče či prarodiče často přivážejí děti až ke škole, čímž blokují dopravu. Situace je tedy velmi složitá, v projektu na ní pamatujeme změnou dopravního značení," sdělil Hanák.

Hroznová Lhota v letošním roce dokončuje výstavbu kanalizace a čistírny odpadních vod. Na příští rok má v úmyslu opravit chodníky a stavební úpravy na hřbitově, které se týkají i parkoviště. „Dalším záměrem, který nezvládneme bez dotace, je školní tělocvična," upozornil starosta.