Nové chodníky tak díky tomu mají dostat pěší v Ostrovánkách, Petrově, Kelčanech, Vlkoši a nebo v nejlidnatější jihomoravské vesnici, v Ratíškovicích. Tady by mohlo jít na chodníky v ulicích Dědina, Vacenovická či Rohatecká až dvacet milionů korun z fondu ministerstva dopravy.

„Je to potěšující zpráva. Zvýšení bezpečnosti pro naše obyvatele a hlavně děti je jedna z priorit,“ řekl spokojený Josef Uhlík, místostarosta Ratíškovic, pro které výbor státního fondu schválil hned dva projekty.

Díky nákladnějšímu z nich, dostanou místní nový chodník v ulici Dědina, tedy od kostela až po pivnici Na Smyku. Krom toho tady má dojít také k posunu autobusové zastávky dál od nepřehledné křižovatky.

Hereckou kariéru odstartovala Petra Hřebíčková na JAMU v Brně, kde studovala obor činoherectví. Získala Cenu Thálie za ztvárnění titulní role v dramatu Maryša. Herečka se věnovala baletu, karate a tanci. Zálibu našla také v cyklistice.
Učím se říct o pomoc, vypráví herečka z Hodonína Petra Hřebíčková

Nový chodník se má dláždit i po sousední Vacenovické ulici, tedy až ke školce na konci zástavby čtyřtisícové obce. „Navíc tady chceme udělat nový přechod pro chodce,“ vysvětlil místostarosta.

Podpora druhého projektu přinese Ratíškovickým zhruba devět milionů korun na chodníky v Rohatecké ulici. Tady má být nově položený nový chodník na většině poměrně dlouhé ulice, a to na protější straně od pekárny až po prodejnu Jednoty a pak na druhé straně až ke křižovatce se Školní ulicí.

Chodník povede podél silnice I/54

Druhou nejvíce podpořenou obcí v regionu má být Vlkoš, kam má jít zhruba 3,6 milionu korun na chodník podél silnice I/54 u průmyslové zony.

„Obcím a městům poskytneme významnou finanční pomoc ve výši pětaosmdesát procent uznatelných nákladů na výstavbu nebo rekonstrukce bezbariérových chodníků, přechodů pro chodce, míst pro přecházení, lávek a podchodů pro chodce, nasvětlení přechodů pro chodce nebo na další opatření ke zvýšení bezpečnosti pěších,“ přiblížil v tiskové zprávě ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyněk Hořelica.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Podle dalších informací z ministerstva dopravy z celkového počtu 353 žádostí se podařilo podpořit 206 projektů, a to za téměř miliardu a pětapadesát milionů korun.