Podle bikerů jsou překážky moc blízko u sebe a nebude se na nich dát jezdit. Město se však brání, že s těmi, komu je místo určené, chtělo jednat. Neměli zájem.

„Bikeři začali v době, kdy se začalo stavět, kritizovat, že projekt neodpovídá dnešní době. Možné to je, ale my jsme je dvakrát vyzvali ke spolupráci. Za celou dobu s ničím nepřišli a nechali to být. My jsme tedy projekt dodrželi tak, jak ho zatím máme. Před pěti lety nám ho zpracovala specializovaná firma,“ zlobil se ředitel Služeb města Veselí Pavel Bouda.

Právě Služby města jsou nyní správcem celého areálu a nový bikepark dělaly.

Jednal s nimi pouze jediný zástupce těch, kteří do areálu skateparku chodí, dvacetiletý student z Veselí nad Moravou Marek Gazárek. „Sice tomu nerozumím, ale už když se na překážky podívám, přijdou mi hodně natěsno. Myslím si, že na nich nepůjdou dělat žádné triky, navíc chybí rozjezdová rampa. Je tam prostě moc překážek na malém prostoru,“ uvedl.

Sám přitom jezdí na skateboardu a překážky pro kola ho vůbec nemusely zajímat. Přesto se snažil spolu s vedoucím sportovní komise ve Veselí nad Moravou najít nějaké řešení. Ze strany těch, kterých se problém týká, se ale dočkal velmi laxního přístupu.

Slíbili, nepřišli

„Ve Veselí i okolí je poměrně silná bikerská základna, které jsem se snažil zprostředkovat s panem Boudou schůzku. Přislíbili mi účast, ale nakonec nikdo nepřišel. Zájem o to, něco udělat, je prostě malý,“ zhodnotil Gazárek.

Další schůzce se ale nebrání. Stejně jako Pavel Bouda. „Pokud tam budou na jaře možné nějaké úpravy, tak se jim určitě nebráníme,“ reagoval.

Podle veselského místostarosty Petra Koláře si město spolu se službami nechá předložit plány existujících areálů a porovnají ho s tím svým. Bikepark totiž zatím není dokončený. Poslední úpravy se budou dělat až skončí zima.

Už od Nového roku se ale dočká celý areál změny v tom, že na místě bude stálý správce. Do budoucna se pak samotný vnitřní i venkovní skatepark, horolezecká stěna a nový bikepark rozšíří ještě o nové lanové centrum za přibližně dva miliony korun a sociální zázemí. Na oba projekty nyní město zpracovává žádosti.

„Sociální zařízení má sloužit jak pro turisty, kteří přijedou na Baťův kanál, tak i pro uživatele sportovního areálu,“ uvedl Kolář. Město však musí počkat, jestli dotaci získá.

Současné zázemí se nejspíš začne naplno využívat od prvního dubna. Zatím není jasné, jestli bude placené, či nikoliv.

„Nyní si necháváme dodělat poklady, které jsou nezbytně nutné k tomu, abychom se rozhodli, jestli se bude za využívání areálu platit,“ doplnil Kolář s tím, že záměrem je, aby začala areál využívat i veřejnost.