V letošním roce ale místo, kde se milovníci adrenalinových sportů scházeli, zeje prázdnotou. Důvod? Mladí cyklotrialisté už odrostli a věnují se silným strojům.

O to, aby plocha byla pro nadšence přístupná se dříve starali jejich rodiče. S odchodem zájemců ale odešli i ti, a tak se nemá o údržbu kdo starat. Proto se obec rozhodla, že místo využije jinak.

„Místo se musí udržovat ručně, křoviňákem a poté, co mladí odešli, odešli i rodiče, kteří se o údržbu plochy starali,“ vysvětlil starosta Petrova Ladislav Krůtil. Podle něj navíc nebylo místo ideální pro bezpečnost cyklistů.

Bývalé tréninkové místo tak teď obec využila pro uskladnění zeminy, kterou vytěžila při výkopu kanálu. „Domluvili jsme se s drahami, že tam zeminu navezeme a ta jim naopak zpevní trať, která jim tam ujíždí. Místo je teď upravené a nasadili jsme ještě trávu,“ doplnil Krůtil.

V Petrově si ale našli starší příznivci cyklosportu nové místo, a to na kurtě u areálu Plže. „Mladí teď přešli na skoky, takže staví různé můstky. Zkouší to a staví si rampy,“ řekl starosta. Pokud by se ale v budoucnu chtěli cyklisti na původní či jiné místo vrátit, starosta nevidí v nalezení prostor žádný problém. „Až se zase vytvoří nějaká skupina, tak něco vymyslíme,“ potvrdil.