Většina vracovských zastupitelů dala vzniku obchodu zelenou už loni. Tehdy odsouhlasili, že s Billou podepíší smlouvu na prodej městského pozemku v průmyslové zóně u silnice I/54 mezi Vracovem a Vlkošem. Cena je dvaadvacet milionů korun.

Po roce se záměr výrazně přiblížil ke chvíli, kdy do supermarketu vejde první zákazník. „Po nezbytných procesních náležitostech získala v březnu společnost Billa stavební povolení. Nyní už tedy bude záležet na investorovi, jak rychle se mu podaří vybrat zhotovitele, aby se mohl do stavby prodejny v lokalitě Padělky pustit,“ informoval před několika dny na webu města vracovský starosta Petr Fridrich.

Podle něj společnost plánuje zahájit stavební práce v řádech měsíců. Ve hře má být i varianta prodejny coby dřevostavby. „Nešlo by tedy o klasickou montovanou halu, což by mohlo být nejenom zajímavým architektonickým prvkem, ale v naší republice i jakýsi unikát,“ oznámil starosta.

Lokalita ve Bzenci, kde má vzniknout prodejna Lidlu.
Za nákupy do Billy nebo Lidlu. Souboj supermarketů svedou Bzenec a Vracov

Prodejní plocha Billy má zabírat necelý tisíc metrů čtverečních, zákazníci by tady měli mít možnost zaparkovat kolem sedmdesáti aut.

„Hlavní dopravní napojení bude ze severní strany ze silnice I/54 na ulici Vlkošská a dále bude záměr přístupný z jižní strany z místní komunikace ulice Průmyslová,“ stojí rozhodnutí krajského úřadu z před několika měsíců, jehož závěrem bylo, že nemůže mít významný vliv na životní prostředí.

Do odevzdání tohoto textu se řetězec Billa k zahájení stavby ve Vracově nevyjádřil. Na Hodonínsku má zatím jednu prodejnu, a to ve Veselí nad Moravou. Svou síť postupně rozšiřuje, v březnu Billa otevřela provozovny ve Slaném či v Dobré u Frýdku-Místku.

Rozježděné vodorovné dopravní značení na silnici I/54 v obci Vlkoš.
VIDEO: Rozježděné značení mate řidiče ve Vlkoši. Silničáři slibují opravu

„Pokračujeme tak v naplňování našich expanzních cílů a rozšiřujeme síť našich prodejen napříč celou Českou republikou,“ uvedla k tomu nedávno za firmu Data Bratánková

Obě posledně jmenované prodejny se rozkládají na více než devíti stech metrech čtverečních. Tady na obdobné ploše, jako tomu má být ve vracovském případě.