„Práce se soustředí na úklid cest a chodníků od nečistot, které vznikly pri zimní údržbě. Vše je nutné uklidit na jaře tak, aby město bylo opět čisté a eliminovala se prašnost v ulicích," informovala Sylva Demjanovičová, která je pověřená vedením hodonínského odboru investic a údržby.

Jako první se uklízecí čety pustily do zvelebení státních silnic ve Štefánikově, Brněnské, Velkomoravské, Sadové či Dvořákově ulici. Tento týden pokračují na sídlišti Jihovýchod, kde budou až do konce května. „Časový harmonogram je orientační, neboť závisí na povětrnostních podmínkách, lokálním znečištění místních cest a konkrétní situaci. O zahájení činnosti pracovní skupiny budou obyvatelé v lokalitě informovaní týden předem rozmístěním přenosného přechodného dopravního značení s uvedením termínu provedení úklidu," vysvětlila Demjanovičová.

Poslední oblastí, kde se budou zkrášlovat povrchy, je Stará Bažantnice. Její očista je na pořadu v červnu. „Prosíme majitele a řidiče aut, aby respektovali umístěné přechodné dopravní značení a vždy do sedmé hodiny ranní opustili místo, aby nemuselo dojít k odtažení vozu," dodala šéfka odboru.