Příběh Aristokratky ve varu navazuje na první část. Čtenáře v budoucnu čeká ještě třetí díl. „V podstatě jde o jednu knihu, která se dělí na tři části. Nemám totiž rád objemné svazky, proto jsem ji rozdělil. Kdybych ji vydal najednou, šlo by o publikaci, která by měla více než pět set stran, což jsem nechtěl já ani vydavatel," přibližuje motivy k třídílnému dílu Boček.

Evžen Boček
- Cena Josefa Škvoreckého literární ocenění autorům za původní českou prózu; uděluje se od roku 2007.
- Aristokratka ve varu nominace na cenu Josefa Škvoreckého 2014.
- Poslední aristokratka nejlepší humoristická kniha roku 2012, získala ocenění Miloslava Švandrlíka.
- Letos chystá vydání prvotiny Deník kastelána.

Nominovaná kniha pojednává o hraběti Kostkovi, který se v předešlém díle vrátil do Čech z New Yorku, aby pečoval o rodinné sídlo. Aristokratka ve varu obsahuje dvě hlavní zápletky. „První se odehraje na setkání v Karlových Varech, kde se mezi hosty objevuje mimo jiné i kníže Schwarzenberg. Dalším vrcholem jsou pak školní výlety, kdy na zámek hraběte stále jezdí děti ze škol a hledají si zábavu," nastiňuje literární obsah milotický kastelán. Konkrétní informace však neprozrazuje. Nechává, ať si je čtenáři sami zjistí. Na trilogii pracoval zhruba osm let. Poslední díl má vyjít za rok.

Na pultech knihkupectví se ještě letos s Bočkovým jménem objeví kniha Deník kastelána. Tu napsal už dříve a pod pseudonymem. Zpočátku se k ní příliš nehlásil. „Tehdy jsem nechtěl, aby někde figurovalo moje jméno. Jenže stejně se tak stalo. Nakladatel je velmi vemlouvavý a lidé mě přesvědčovali, ať knihu vydám. Abych měl pokoj, souhlasil jsem," říká s úsměvem Boček.

Deník kastelána by měli čtenáři dostat do rukou nejpozději v říjnu. Těšit se mohou ještě na audiozpracování Poslední aristokratky. „Audiokniha bude hotová zřejmě po prázdninách," informuje Boček.

Přiznává, že si přednes knihy ze záznamu nikdy nepustil. „Raději si ji přečtu. Nedovedu si představit, že bych si sedl a jen poslouchal. Poslední aristokratku sice pravděpodobně uslyším, ale ji už znám nazpaměť," směje se kastelán.