„Jsou tu dvě složky programu, které se prolínají. Hudební část je na závěr akce a s návštěvností divadla, které bylo v sobotu odpoledne, jsem velmi spokojená," prozradila jedna z organizátorek Barbora Nesvadbová.

O návštěvnosti akce mluvila velmi spokojeně. „Hodně jsme pracovali na propagaci a ta se evidentně velmi povedla. Když jsem se dívala kolem sebe, tak ještě před koncertem, na který přijde vždycky více lidí, tu bylo asi dvakrát více návštěvníků než při loňském ročníku Pestrovečeru," zhodnotila organizátorka.

Pátek začal přednáškou o sociálním vyloučení. Tato přednáška zhmotnila podtitul letošního ročníku, který byl Bez Předsudků.

V sobotním odpoledni se brněnskému divadlu Feste podařilo zaplnit celý sál diváky a nadchnout je svým představením Havel píše Husákovi. Divadelníci představili netradiční divadelní žánr, a to nový cirkus. „Jde o žánr, kdy jsou herci ve spojení s publikem. A mluví se tam jen minimálně," prozradila za organizátory Jana Zemánková.

Letošní novinkou byl bleší trh. „Každý rok se snažíme něco přidat, o něco akci rozšířit s tím, že uvidíme, jestli to použijeme i za rok," řekla Nesvadbová. Dodala také, že cílem Pestrovečeru není jen zábava, ale také zabývání se určitými tématy a snaha zaujmout lidi tématy, které je zajímají.

Návštěvníky zajímaly také výstavy obrazů či fotografií zatím neznámých umělců. „Letos jsem tu poprvé a jsem velmi spokojený. Je tu parádní atmosféra. Líbí se mi vystavené obrazy, tvorba je super. Jsem tady úplný začátečník, ale jsem nadšený tím co vidím," prozradil jeden z návštěvníků Petr Petráš, který na akci dorazil z Moravského Písku.

MICHAELA MUNZAROVÁ