Zelenočernou koalici by mohlo podpořit i Žít Brno, které v moravské metropoli obsadilo na magistrátu náměstkovský post. „Očekával jsem, že Žít Brno bude pro nějaké spojení, protože je tam Matěj Hollan, který vyšel právě ze zelených. Piráti jsou otevřenou stranou, která hlásá otevřené myšlenky, takže s nimi nevidím žádný problém. Myslím si, že pokud Strana zelených půjde v krajských volbách do koalice s piráty a Žít Brno, je velká šance, že uspějeme," vyjádřil se předseda hodonínské organizace Strany zelených a místostarosta Vítězslav Krabička.

Jeho jméno se zřejmě na krajské kandidátce neobjeví, před třemi lety tam však bylo. „Zatím o kandidatuře neuvažuji, i když mě oslovili i z jiných stran a hnutí. Chci pracovat na komunální úrovni," svěřil se Krabička.

Podle místopředsedy krajské organizace pirátů Róberta Čumy už vyjednávání mezi trojicí stran pokročilo. „Oslovili jsme Žít Brno, s nímž jsme společně uspěli už v loňském roce. Odpovědělo, že preferuje podporu koalice pirátů a zelených s nezávislým lídrem," uvedl Čuma.

Naopak předseda místního sdružení pirátů Slovácko Zdeněk Frolec z Kyjova by dal přednost vlastní kandidátce. „Chceme propagovat náš program, a pokud půjdeme do koalice, už budeme muset dělat ústupky. Myslím, že koalice by se měly dělat po volbách, 
a ne před nimi. Záleží ovšem na hlasování všech členů naší strany v kraji," představil svůj názor Frolec.

Politolog z Masarykovy univerzity Otta Eibl upozornil na to, že koalici by mohlo uškodit její zaměření na Brňany. „Chybí jí témata, kterými dokážou oslovit obyvatele menších měst a vesnic v Jihomoravském kraji," myslí si Eibl.

Náměstek brněnského primátora za Žít Brno Matěj Hollan navíc definitivní verdikt oddaluje. „O víkendu chceme debatovat o tom, jaký postoj vůči krajským volbám zaujmeme," dodal Hollan.